Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 14 września 2018
  • wyświetleń: 1414

Goczałkowice: spotkanie na temat programu "Czyste powietrze"

Za nami:

Ruszyła kampania informacyjno-edukacyjna Ministerstwa Środowiska dotycząca realizacji rządowego programu "Czyste Powietrze". Spotkania z mieszkańcami będą prowadzone na terenie całego kraju. Poprowadzą je przedstawiciele wojewódzkich funduszu ochrony środowiska, a także eksperci z Ministerstwa Środowiska, NFOŚiGW oraz Inspekcji Ochrony Środowiska.

W gminie Goczałkowice-Zdrój takie spotkanie zaplanowano na dzień 14 września (piątek), godz. 17.00, w budynku Urzędu Gminy przy ul. Szkolnej 13, sala - I piętro.

W trakcie spotkania zostaną zaprezentowane założenia Programu,rodzaje przedsięwzięć, na które można uzyskać dofinansowanie, zasady składania wniosków o dofinansowanie oraz zasady realizacji i rozliczania przedsięwzięć. Spotkanie będzie okazją do zadawania pytań.

Program "Czyste powietrze" będzie realizowany w latach 2018-2029. Jego budżet opiewa na 103 mld złotych, z czego finansowanie w formie dotacji to 63,3 mld zł, a w formie pożyczek zwrotnych 39,7 mld zł. Pieniądze zostaną przeznaczane w szczególności a termomodernizację i wymianę źródeł ciepła.

Wysokość dofinansowania w przypadku dotacji wahać się będzie od 32 do 90 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji, w zależności od dochodu na osobę w gospodarstwie domowym. Beneficjentami programu mogą być osoby fizyczne posiadające prawo własności lub będące współwłaścicielami budynku.

new / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA