Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 16 września 2018
  • wyświetleń: 3026

[ZDJĘCIA] Budynek SP1 docieplony. Szkoła zaoszczędzi na ogrzewaniu

Zakończyły się prace związane z termomodernizacją Szkoły Podstawowej nr 1. W ubiegłym tygodniu obiekt przeszedł odbiory techniczne. Inwestycja kosztowała prawie 3,7 mln zł.

szkoła podstawowa nr 1
SP1 · fot.


- W ramach projektu zdemontowano starą , niewydajną już kotłownię. W jej miejscu zamontowano nowoczesne kotły gazowe, które gwarantują zdecydowanie mniejszy pobór paliwa tłumaczy burmistrz Dariusz Skrobol.

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy wykonano również termomodernizację ścian piwnic i fundamentów, ścian budynku, a także wymianę instalacji c.o. oraz modernizację instalacji c.w.u. Oszczędności uda się uzyskać także poprzez wymianę okien i drzwi.

szkoła podstawowa nr 1
Z wykonawcą, a także inspektorami nadzoru spotkał się burmistrz Dariusz Skrobol · fot.


Budynek szkoły został wzniesiony w 1939 roku. Obiekt składa się z bloku głównego o 3 kondygnacjach nadziemnych oraz 1 kondygnacji podziemnej.

Projekt termomodernizacji jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, działanie: 4.3. Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej.

To kolejny krok w walce z ograniczaniem niskiej emisji. Żadna placówka oświatowa nie jest już dzisiaj opalana węglem.

szkoła podstawowa nr 1
SP1 · fot.


ab / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA