Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 20 września 2018
  • wyświetleń: 956

Pielgrzymowice: przebudowany został parking przy szkole

Zakończono przebudowę parkingu przy Szkole Podstawowej im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach. Powstał bezkolizyjny parking z uregulowanym ruchem drogowym, większą ilością miejsc parkingowych oraz z bezpiecznymi przejściami dla pieszych.

Parking przy Szkole Podstawowej im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach - 09.2018 · fot.


W wyniku przeprowadzonych prac powstała jednokierunkowa droga o szerokości ok. 3,5 m z nowym wjazdem od strony ul. Powstańców i 27 miejscami parkingowymi. Najbliżej wejścia do szkoły znajdą się dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych. Nawierzchnia wykonana jest z kostki brukowej.

W ramach prac wybrukowano również miejsce pod wiatę rowerową. Natomiast w miejscu dotychczasowego wyjazdu powstały schody oraz peron pod wiatę przystankową, która została zakupiona z funduszu sołeckiego. Wzdłuż wjazdu oraz parkingu powstał chodnik, którym można bezpiecznie przejść do ul. Powstańców. W ramach dodatkowych robót wykonano dojazd do zaplecza szkoły.

Koszt inwestycji wyniósł ponad 225 tys. zł. Wykonawcą zadania była firma F. H. U. Diego z Wisły Małej. Obecnie szkoła we własnym zakresie przy współpracy z Gminnym Zespołem Komunalnym remontuje ogrodzenie.

43-250 Pielgrzymowice
ul. Powstańców 6

tel. 032 4723108

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA