Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 19 września 2018
  • 26 września 2018
  • wyświetleń: 7520

Prawie 1000 lampek i 350 dzwonków rowerowych dla pieszych i cyklistów

22 września obchodziliśmy Europejski Dzień bez Samochodu. Z tej okazji, każdy kto w dniach 19-24 września przyjechał do pszczyńskiego starostwa na rowerze lub przyszedł pieszo otrzymał rowerowy gadżet. Łącznie rozdano prawie 1000 rowerowych lampek i 350 dzwonków.

rower
Wybierz rower zamiast samochodu i odbierz gadżet w starostwie! · fot.


W ostatnich dniach w punkcie obsługi klienta Starostwa Powiatowego w Pszczynie na mieszkańców czekały rowerowe gadżety rozdawane w ramach corocznej kampanii "Powiat pszczyński - bezpieczne miejsce". Każdy otrzymał lampkę lub dzwonek, a także poradnik dla rowerzystów zawierający najważniejsze zasady, których należy przestrzegać w miejscach, gdzie krzyżuje się ruch rowerowy z ruchem samochodów. Akcja rozpoczęła się w środę, 19 września i trwała do piątku, jednak ze względu na bardzo duże zainteresowanie mieszkańców, została przedłużona o jeszcze jeden dzień - poniedziałek (24 września). W tym czasie mieszkańcy otrzymali łącznie prawie 1000 lampek i 350 dzwonków!

- Od lat włączamy się w obchody Europejskiego Dnia bez Samochodu zachęcając mieszkańców powiatu, żeby korzystali z innych form transportu. Kampania cieszy się zawsze dużym zainteresowaniem, a w tym roku trwała aż cztery dni. Rowerowe gadżety oraz poradnik, który przygotowaliśmy dla mieszkańców ma promować rower jako jedną z najlepszych form podróżowania. Zwłaszcza, że w powiece powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych, jak chociażby ta 3,5- kilometrowa wzdłuż ul. Zdrojowej w Pszczynie i Jeziornej w Goczałkowicach Zdroju - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Europejski Dzień bez Samochodu jest elementem kampanii: Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, zainicjowanej przez Komisję Europejską. Ma na celu przede wszystkim zmienić codzienne nawyki transportowe Europejczyków i promować inne środki transportu - rower, komunikację zbiorową czy chodzenie pieszo.

Rowerowe gadżety w Starostwie Powiatowym w Pszczynie - 09.2018 · fot.

new, BM, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA