pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 30 września 2018
  • 9 października 2018
  • wyświetleń: 3030

Anna Maria Wesołowska poradzi jak uchronić dzieci przed zagrożeniami

We wtorek, 16 października o godzinie 16.30 w hali GOSiR w Goczałkowicach-Zdroju odbędzie się spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską.

Podczas spotkania gość opowie o:
  • znaczeniu wczesnej profilaktyki zintegrowanej w budowaniu bezpiecznej szkoły - rola edukacji prawnej
  • nowych zagrożeniach: grooming/ zbyt wczesna inicjacja seksualna/ cyberprzemoc/ internet/ używki (alkohol, narkotyki, dopalacze, e-papierosy)
  • zasadach odpowiedzialności nieletnich
  • zachowaniach, na które mamy obowiązek reagować w ramach procedury Niebieskiej Karty
  • nowych formach przemocy wobec dziecka: eurosieroctwo/ zaniedbania/ wykorzystywanie dziecka w konflikcie około - rozwodowym
  • rodzice a szkoła: obowiązek współpracy w stworzeniu spójnego plany wychowawczego/ obowiązek szkoły, gdy uczeń wykazuje przejawy demoralizacji/ obowiązki rodziców wobec dziecka
  • mediacji w sprawach nieletnich i mediacji rówieśniczej, jako formie rozwiązywania konfliktów w szkole


sędzia Anna Maria Wesołowska
Anna Maria Wesołowska poradzi jak uchronić dzieci przed zagrożeniami · fot.


Anna Maria Wesołowska jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Ostatnio zatrudniona w Sądzie Okręgowym w Łodzi, współautorka ustawy o świadku koronnym, ekspert od przestępczości zorganizowanej. Była członkiem składów orzekających w procesach łódzkiej "Ośmiornicy" i Gangu Popeliny. Brała udział w wydaniu orzeczenia o nałożeniu na siedemnastoletniego handlarza narkotyków obowiązku ostrzegania młodzieży na lekcjach wychowawczych przed handlem i używaniem narkotyków. 1 października 2009 r. przeszła w stan spoczynku.

Napisała do Dziennika Łódzkiego cykl felietonów skierowanych do młodzieży na temat prawa, których część była przedmiotem zajęć szkolnych w Łodzi na temat korupcji. Zainicjowała program uczestniczenia w rozprawach sądowych uczniów w wieku 15-18 lat jako formę edukacji prawnej. Prowadziła w początkowym etapie jeden z pierwszych w Polsce program pokoju przesłuchań dla dzieci - świadków i ofiar przestępstw (Pokój Przyjazny Dziecku - "błękitny pokój", "niebieski pokój").

Członkini Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia". Współtwórczyni projektu "Dziennikarz w sądzie", organizowanego przez "Iustitia", Fundację im. Stefana Batorego i Helsińską Fundację Praw Człowieka, mającego na celu poznanie przez dziennikarzy uwarunkowań pracy sędziów i na odwrót. W latach 2006-2011 na antenie TVN prowadziła autorski program pn. "Sędzia Anna Maria Wesołowska".

BM / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.