Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 30 września 2018
  • 5 października 2018
  • wyświetleń: 2512

Bezpłatne badanie wzroku w kierunku zaćmy dla seniorów

Za nami:

W sobotę, 6 października o godzinie 9.00 w Uzdrowisku Goczałkowice-Zdrój odbędzie się bezpłatne badanie wzroków dla seniorów.

Badania skierowane są głównie do osób starszych mających problemy ze wzrokiem. Przeprowadza je lekarz, a specjaliści udzielają konsultacji. W badaniach mogą wziąć udział zarówno pacjenci Uzdrowiska jak i okoliczni mieszkańcy. Nie ma konieczności wcześniejszego zgłoszenia. Akcja realizowana jest w ramach działań profilaktyczno-edukacyjnych Těšín Medic Clinic.

Zaćma jest chorobą cywilizacyjną - to jedna z najczęstszych chorób oczu. Polega na zmętnieniu soczewki oka, co prowadzi do zaburzeń ostrości widzenia. Najbardziej rozpowszechniona jest zaćma "starcza" czyli związana z wiekiem. Uważa się, że u ponad 40% osób po 75. roku życia występuje poważne pogorszenie widzenia, u 90% obserwuje się zmętnienie soczewki. Jedyną możliwością pozbycia się zaćmy jest jej usunięcie poprzez operację. Zabiegi takie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia i wykonywane są w kraju i za granicą.

Bezpłatne badanie wzroku w kierunku zaćmy dla seni

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA