pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 5 października 2018
  • wczoraj, 19:02
  • wyświetleń: 3095

Piętnaste Spotkania z Kulturą Żydowską w Pszczynie

Przed nami piętnaste Spotkania z Kulturą Żydowską w Pszczynie. To trzydniowe wydarzenie przybliża elementy kultury żydowskiej przez pryzmat historii pszczyńskich Żydów.

XIV Spotkania z kulturą żydowską - zwiedzanie pszczyńskiego kirkutu przy ul. Katowickiej - 20.10.2017 r. · fot.


W ramach imprezy odbywają się wykłady, projekcja filmu, wycieczki i koncert muzyki klezmerskiej. Wstęp na wszystkie wydarzenia (poza koncertem) jest bezpłatny. Bilety na koncert w cenie 10 zł do nabycia w Pszczyńskim Centrum Kultury.

Tegoroczny program przedstawia się następująco:Czwartek, 18 października

  • 17:00 - 18:30 - wykład Sławomira Pastuszki "O imionach i nazwiskach pszczyńskich Żydów" (Galeria 13-tka, ul. Bednarska 13), W trakcie wykładu zaprezentowane zostaną także nowe wydawnictwa książkowe o pszczyńskich Żydach. Książki będzie można otrzymać po przekazaniu dowolnego datku na renowację cmentarza żydowskiego w Pszczynie.
  • 19:00 - Pszczyński Klub Filmowy: "WALC Z BASZIREM" reż. Ari Folman - (Galeria 13-tka, ul. Bednarska 13)


Piątek, 19 października

  • 16:00 - 18:00 - zwiedzanie cmentarza żydowskiego w Pszczynie po ostatnich renowacjach - oprowadza Sławomir Pastuszka,


Sobota, 20 października

  • 14:00 - spacer z przewodnikiem "Śladami pszczyńskich Żydów" - zbiórka pod Ratuszem.
  • 18:00 - koncert zespołu Di Galitzyaner Klezmorim - program "Nokh Amol" - tradycyjne melodie klezmerskie z różnych regionów Europy (Galeria 13-tka, ul. Bednarska 13). Bilety w cenie 10 zł do nabycia w Pszczyńskim Centrum Kultury.


Wydarzenie organizowane jest przez Urząd Miejski w Pszczynie i Pszczyńskie Centrum Kultury we współpracy z opiekunem pszczyńskiego cmentarza żydowskiego - Sławomirem Pastuszką.

Piętnaste Spotkania z Kulturą Żydowską w Pszczynie

BM / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.