pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 5 października 2018
  • 10 października 2018
  • wyświetleń: 1864

Pszczyna: Światowy Dzień Hospicjów - znaki nadziei, nocny bieg, koncert

Za nami:

Inauguracja akcji "Znaki nadziei", Nocny Bieg po Pszczynie i koncert poetycki ─ to trzy inicjatywy pszczyńskiego hospicjum, by uczcić Światowy Dzień Hospicjów.

Co roku Światowy Dzień Hospicjów jest obchodzony w drugą sobotę października. Cel akcji to zwrócenie uwagi na opiekę paliatywną, podniesienie świadomości społecznej na temat misji hospicjów, a także pozyskiwanie funduszy na wsparcie i rozwój opieki hospicyjnej i paliatywnej.

W środę, 10 października ok. godz. 18.40 (po wieczornej mszy św.) przed kościołem p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pszczynie hospicjum zainauguruje akcję "Znaki nadziei". W wydarzeniu polegającym na sadzeniu cebulek żonkili wezmą udział parafianie, zaproszeni goście i wolontariusze hospicjum. Do "Znaków nadziei" mogą przyłączyć się osoby prywatne, instytucje, władze samorządowe, parafie, firmy i placówki oświaty, by zasadzić rabatkę żonkili w miejscu ogólnie dostępnym i ustawić przy niej tabliczkę z napisem "Znaki nadziei" przekazaną przez hospicjum. Wiosną, gdy żonkile zakwitną, warto zrobić ich zdjęcie i przesłać do hospicjum, które planuje stworzyć mapę żonkilowych znaków.

W sobotę, 13 października o godz. 19.00 wystartuje Nocny Bieg po Pszczynie. Będzie to trzecia edycja imprezy, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród biegaczy i kijkarzy w okolicy i regionie. Na starcie pojawi się 550 zawodników. Wszyscy otrzymają pamiątkowe, ręcznie robione medale, a najlepsi ─ puchary i nagrody finansowe ufundowane przez sponsora. "Lotanie po ćmoku", bo tak również tytułowana jest ta impreza, to niepowtarzalna okazja, by na ponad 7-kilometrowej trasie dać się zaskoczyć atrakcjami wizualnymi i muzycznymi w scenerii pięknej zabytkowej części Pszczyny, w tym parku wokół słynnego zamku. Organizatorzy przygotowali także program dla kibiców, chętnie gromadzących się na rynku ─ obok linii startu i mety biegu, gdzie stanie estrada. Wieczorem, przed startem z koncertem wystąpi hip-hopowiec Jacek "Mezo" Mejer (m.in. dwukrotnie nominowany do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego "Fryderyka").

Niedziela, 14 października będzie dniem koncertu pt. "Ja to widzę w kolorze płomienia" w wykonaniu artystów inicjatywy "Krakowskie Przedmieście" z Krakowa. Program koncertu, który rozpocznie się o godz. 17.00 w Pszczyńskim Centrum Kultury, powstał z okazji beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej. Przybliża on postać błogosławionej i niezwykle pojmowaną przez nią misję pielęgniarki i opiekunki. Osią koncertu są fragmenty jej "Pamiętnika", film "Świadkowie" z wypowiedziami przyjaciół i uczniów Chrzanowskiej oraz piosenki do wierszy wybitnych współczesnych poetów nurtu sacrum. Program zawiera także fragmenty utworów Karola Wojtyły.

Ja to widzę w kolorze płomienia


Wejściówki - cegiełki, wspierające budowę Domu Ojca Pio, dostępne są w hospicjum i Pszczyńskim Centrum Kultury. Możliwa jest także rezerwacja telefoniczna w hospicjum pod numerem (32) 738-62-62 i odbiór tuż przed koncertem.

O wszystkich inicjatywach hospicjum można przeczytać więcej na www.hospicjumOjcaPio.pl.

logo akcja ZNAK NADZIEI

BM / pless.pl, źródło: Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.