pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 7 października 2018
  • wyświetleń: 2086

Pies Filon prowadzi zbiórkę pieniędzy dla zwierząt z Przystani Ocalenie

York Filon to pies niezwykły. Oprócz tego, że ma swój fanpage na Facebooku pod nazwą "Śmieszny żywot psa Filona", to jeszcze pomaga innym. Teraz prowadzi zbiórkę na rzecz potrzebujących zwierząt z Przystani Ocalenie.

pies Filon
Pies Filon prowadzi zbiórkę pieniędzy dla zwierząt z Przystani Ocalenie · fot.


- To już druga prowadzona na profilu Filona zbiórka. Pierwsza, która odbyła się wiosną, przeznaczona została dla podopiecznych Fundacji Zwierzęca Arkadia (zebraliśmy ponad 6 tys. zł). Teraz zbieramy na Fundację Przystań Ocalenie - pisze Urszula Gutowska, opiekunka Filona.

Zbiórka prowadzona jest za pośrednictwem serwisu zrzutka.pl i potrwa do 20 października. Pies Filon codziennie zachęca na swoim profilu do wsparcia akcji. My również zapraszamy do przyłączenia się do tej charytatywnej zbiórki, a Filona można znaleźć na Facebooku wpisując hasło "Śmieszny żywot psa Filona".Fundacja Przystań Ocalenie powstała dla zwierząt. - Naszym priorytetem jest wsparcie przytuliska dla koni oraz innych braci mniejszych. Miejsce to stworzyliśmy w oparciu o działanie Stowarzyszenia Komitet Pomocy dla Zwierząt, prowadzącego właśnie przytulisko dla koni oraz innych zwierząt "Przystań Ocalenie" - informują twórcy Fundacji.

Swój dom znajdują tam zmęczone, schorowane, często wyeksploatowane do granic możliwości zwierzęta. Wśród ich podopiecznych znajdziemy ponad setkę koni, krowy, świnie, kozy, owce, kury, osły i wiele, wiele innych. - Podczas wieloletniej działalności Komitet często napotykał szereg problemów przy próbach utrzymania przytuliska, dlatego wierzymy, że specjalnie powołana do życia Fundacja pozwoli zrobić jeszcze więcej dla poprawy losu zwierząt. Fundacja będzie również prowadzić działalność gospodarczą, z której cały dochód przeznaczamy na działalność statutową fundacji. Naszym celem jest także uświadamianie w zakresie ochrony zwierząt, a także zaszczepianie empatii jak najmłodszym członkom naszego społeczeństwa. To jest nasze największe pragnienie, misja, dla której powstała fundacja Przystań Ocalenie - mówią pracownicy ośrodka.

BM / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.