pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 13 października 2018
  • 15 października 2018
  • wyświetleń: 2763

Ten przejazd zapewnił D. Godźkowi zwycięstwo podczas X Games Sydney

Dawid Godziek jako jedyny zaproszony zawodnik BMX z Europy wystartuje w najbardziej prestiżowych zawodach w sportach ekstremalnych na świecie - X GAMES. Impreza odbywać się będzie w Sydney od 19 do 21 października. Polak zawalczy o podium w kategorii BMX Dirt, rywalizując z topowymi zawodnikami rankingu światowego pochodzącymi z USA, Australii oraz Rosji.
Nieoficjalnie zawody X GAMES nazywane są "igrzyskami sportów ekstremalnych". Odbywają się one w kilku kategoriach m.in. BMX Dirt, Skateboarding czy Motocross. Bierze w nich udział jedynie oficjalnie zaproszona czołówka - 20 najlepszych zawodników BMX z całego świata.

Dawid jest aktualnie najbardziej utytułowanym zawodnikiem BMX Dirt w Polsce i zajmuje jedną z czołowych pozycji w rankingu światowym. Jego celem podczas X GAMES Sydney 2018 jest wywalczenie miejsca na podium. We wrześniu jako pierwszy człowiek na świecie wykonał poczwórny tailwhip - niezwykle trudny trick. Wyczyn Dawida obiegł media na całym świecie.

Loading...


Dyscyplina BMX cieszy się ostatnio coraz większą popularnością. Już na kolejnych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio po raz pierwszy zobaczymy dyscyplinę BMX Skatepark, co stanowi prawdziwy przełom w tym sporcie. Start Dawida na igrzyskach byłby dla niego wielkim wyróżnieniem, dającym nadzieję na dobry wynik.

BM / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Przypominamy, że do niedzieli do godz. 21:00 obowiązuje cisza wyborcza.