Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 2 listopada 2018
  • wyświetleń: 6705

33-latek poszukiwany listem gończym, zatrzymany w Holandii

Poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania 33-letni mieszkaniec Pawłowic zagościł już w kraju. Konwój z Holandii, gdzie został zatrzymany, był możliwy dzięki ustaleniom pszczyńskich policjantów i wszczętym za nim poszukiwaniom międzynarodowym. Przestępstwa ujęte w dokumentacji wystawionego za nim listu gończego dotyczyły głównie kradzieży z włamaniem i oszustwa.

Poszukiwania za mieszkańcem Pawłowic zostały wszczęte 6 lat temu, a dokładnie w lutym 2012 roku. Podstawą uruchamiającą procedurę było wydanie przez prokuraturę w Jastrzębiu-Zdroju zarządzenia ustalenia miejsca pobytu poszukiwanego, a następnie przez jastrzębski sąd listu gończego. Kryminalni zdołali wówczas potwierdzić fakt, że poszukiwany przebywa poza granicami kraju. Mając pewność, że ukrywa się w państwach Europy Zachodniej, wystąpili do sądu z wnioskiem o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania i wszczęcie poszukiwań międzynarodowych.

Czynności zmierzające do zatrzymania poszukiwanego na terenie Polski trwały nieprzerwanie. Dążono jednak do ustalenia dokładniejszych danych adresowych poszukiwanego w krajach sąsiednich. Po kilku miesiącach policjanci zdołali wskazać konkretne państwa, którymi okazały się być Niemcy i Holandia. Od tej pory sprawa nabrała tempa, co ostatecznie zaowocowało informacją o planowanej ekstradycji 33-latka do Polski i osadzeniu go w zakładzie karnym. Teraz, najbliższe 2 lata spędzi w polskim więzieniu.

To nie pierwsza sprawa pszczyńskich poszukiwaczy, w której Europejski Nakaz Aresztowania i wszczęte poszukiwania międzynarodowe okazały się bezcenne.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA