Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 10 listopada 2018
  • wyświetleń: 1729

Kolejne żubry wyjechały do Hiszpanii,by stworzyć nową hodowlę

5 żubrów - dwa młode byki oraz trzy krowy w wieku dwóch i trzech lat z hodowli w rezerwacie Żubrowisko w Nadleśnictwie Kobiór wyjechały do Hiszpanii.

Kolejne żubry wyjechały do Hiszpanii
fot.


Przygotowania do transportu trwały kilka tygodni. Najpierw dokonano wyboru odpowiednich osobników, które następnie poddano stosownym badaniom, w szczególności pod kątem nosicielstwa prątka gruźlicy bydlęcej. Warunkiem wyjazdu zwierząt było bowiem potwierdzenie ich dobrego stanu zdrowotnego.

Oprócz żubrów z Nadleśnictwa Kobiór do Hiszpanii wyjechały również żubry z Niepołomic oraz Bałtowa - łącznie 9 osobników.

Kolejne żubry wyjechały do Hiszpanii
fot.


To już drugi transport żubrów do Hiszpanii w ostatnim czasie. W grudniu 2017 roku do Hiszpanii wyjechało 8 żubrów w tym trzy krowy z Jankowic - pisaliśmy na ten temat w artykule: [WIDEO] Żubry z Pszczyny i Jankowic mają nowy dom w Hiszpanii! Polskie żubry zostaną umieszczone w ośrodku Finca La Serreta w prowincji Segovia, gdzie wezmą udział w tworzeniu nowej hodowli.Przekazanie żubrów do Hiszpanii odbywa się w ramach realizacji projektu "Kompleksowej ochrony żubra przez Lasy Państwowe" finansowanego ze środków funduszu leśnego. Projekt realizowany jest przy wsparciu naukowców ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, a jednym z głównych jego celów jest zapewnienie trwałości i rozwoju populacji żubra.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA