Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 6 listopada 2018
  • 9 listopada 2018
  • wyświetleń: 4055

[ZDJĘCIA] Spotkanie autorskie ze Sławomirem Pastuszką

W czwartek, 8 listopada w czytelni przy ul. Piastowskiej w Pszczynie odbyło się spotkanie autorskie ze Sławomirem Pastuszką.

Spotkanie autorskie Sławomira Pastuszki z czytelnikami jego książęk o kulturze żydowskiej w dawnej Pszczynie - 08.11.2018 r. · fot.


W tym roku Urząd Miejski w Pszczynie oraz Pszczyńskie Centrum Kultury wydały dwie nowe książki o tematyce żydowskiej. Powstały one dzięki odnalezionym przez Sławomira Pastuszkę oryginalnym tekstom i opatrzone zostały ciekawym komentarzem. Na spotkaniu Sławomir Pastuszka opowiedział o historii powstania tych publikacji, a także m. in. o szczegółach i różnych aspektach życia społeczności żydowskiej w dawnej Pszczynie.

Sławomir Pastuszka - doktorant na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jest autorem wielu książek o kulturze żydowskiej oraz współorganizatorem Spotkań z Kulturą Żydowską w Pszczynie.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA