Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 16 listopada 2018
  • wyświetleń: 6525

Ukradł sąsiadce ponad tonę węgla i sprzedał go przypadkowym osobom

Zarzut kradzieży z włamaniem do szopki, w której składowany był węgiel, usłyszał w środę 65-letni mieszkaniec Suszca. Przez prawie dwa tygodnie regularnie opróżniał składzik sąsiadki sprzedając opał przypadkowym osobom. Policjanci odzyskali większość skradzionego towaru. Przeszło tona tego surowca została już zwrócona pokrzywdzonej. Teraz o losie podejrzanego będzie decydował sąd i prokurator.

Pokrzywdzona fakt kradzieży 1,5 tony węgla zgłosiła we wtorek. Zaznaczyła, że składowała go w zamkniętej na kłódkę szopce i jest w stanie wskazać potencjalnego sprawcę. Jej podejrzenia okazały się słuszne, ponieważ wskazany przez nią mężczyzna już w chwili zatrzymania przyznał się do kradzieży. Pozostało zatem przedstawić mu zarzuty i dotrzeć do miejsc, w których upłynnił surowiec. W środę pszczyńscy policjanci odzyskali 23 worki z węglem. Prawie 50-kilogramowe pakunki trafiły już do właścicielki.

O losie 65-latka będzie teraz decydował sąd i prokurator. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem kodeks karny przewiduje nawet do 10 lat więzienia.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA