Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 17 listopada 2018
  • wyświetleń: 3302

W gminie Suszec przebudowano sześciokilometrowy odcinek drogi

Ponad 6-kilometrowy odcinek ul. Wyzwolenia z Suszca przez Kryry do Mizerowa został przebudowany dzięki środkom pozyskanym przez powiat pszczyński z Programu przebudowy gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej oraz gminy Suszec i powiatu.

Ul. Wyzwolenia w gminie Suszec - 11.2018 · fot.


- Była to największa inwestycja realizowana na drogach powiatowych w tym roku. Całość zadania polegała na przebudowie ponad 6-kilometrowego odcinka ul. Wyzwolenia w miejscowości Suszec, Kryry, Mizerów na odcinku od skrzyżowania z DW 935 w Suszcu aż do skrzyżowania z ul. Uczniowską w Mizerowie - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Remont objął przebudowę jezdni, przebudowę i budowę chodników wraz ze zjazdami (na długości prawie 2,5 km), przebudowę zatok autobusowych i wpustów deszczowych, a także wykonanie oznakowania poziomego i pionowego drogi.

Zadanie kosztowało ponad 6,2 mln zł. Powiat pszczyński pozyskał na inwestycję 3 mln zł dofinansowania z Programu przebudowy gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. Pozostałe środki zapewniły samorządy: powiat - 1 mln 577 tys. zł oraz gmina Suszec - 1,7 mln zł.

Prace rozpoczęły się w kwietniu, a zakończyły w listopadzie. Inwestycję wykonała firma Drogród z Ćwiklic.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA