Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 21 listopada 2018
  • wyświetleń: 3838

Pierwsze posiedzenie nowego zarządu powiatu pszczyńskiego

Barbara Bandoła, która w poniedziałek została wybrana na nowego starostę, następnego dnia poprowadziła pierwsze posiedzenie Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

zarząd powiatu
Pierwsze spotkanie nowego zarządu powiatu pszczyńskiego · fot.


Zarząd Powiatu Pszczyńskiego kadencji 2018-2023 tworzą: Barbara Bandoła - starosta pszczyński, Damian Cieszewski - wicestarosta pszczyński, Grzegorz Nogły, Grzegorz Wanot oraz Stefan Ryt - członkowie.

Podczas pierwszego posiedzenia w nowej kadencji, członkowie zarządu omówili sprawy finansowe powiatu i podjęli pierwsze uchwały. Zajmowali się organizacją powiatowej komunikacji publicznej na trasie Pszczyna - Pawłowice. Sporo czasu poświęcili na zapoznanie się z bieżącymi tematami dotyczącymi pszczyńskiego szpitala. Omówili też zakresy czynności i schemat organizacyjny Starostwa Powiatowego w Pszczynie. Ważnym tematem posiedzenia było dostosowanie powiatowej bazy oświatowej do skutków reformy oświaty.

pożegnanie K. Szostak
Pierwsze spotkanie nowego zarządu powiatu pszczyńskiego · fot.


- Bardzo mi zależy na tym, żeby nadal rozwijać powiat, żebyśmy z powodzeniem kończyli rozpoczęte inwestycje i realizowali kolejne - mówi starosta pszczyński, Barbara Bandoła. - Mamy duże wyzwania przed sobą związane z oświatą i z tym, że musimy przygotować w powiatowych szkołach miejsce dla podwójnego rocznika, który we wrześniu 2019 r. przyjdzie do szkół ponadpodstawowych. Ważnym wyzwaniem, jakie stoi przed tym zarządem jest zapewnienie prawidłowego funkcjonowania i rozwoju Szpitala Powiatowego. Na razie szpital ma zbyt mało zakontraktowanych środków i tutaj olbrzymia nasza praca, współpraca z NFZ-tem, żeby można było realizować w pełni świadczenia - dodaje Barbara Bandoła.

Nowy zarząd pożegnał również odchodzącego na emeryturę Krystiana Szostaka, który w minionej kadencji był wicestarostą pszczyńskim. - Życzę, żebyście mogli odejść w takiej atmosferze. Bo odchodzę na emeryturę w ogromnym szacunku, jakim wy i nie tylko wy mnie darzycie - dziękował Krystian Szostak, życząc nowemu zarządowi wszelkiej pomyślności.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA