Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

 • 22 listopada 2018
 • 8 grudnia 2018
 • wyświetleń: 4093

Kierowcy mogą bezpłatnie ustawić światła na stacjach diagnostycznych

Za nami:

Do 15 grudnia kierowcy mogą bezpłatnie sprawdzić oraz ustawić światła w pojazdach na wszystkich stacjach kontroli pojazdów w powiecie pszczyńskim.

Bezpłatnie skontroluj i ustaw światła na stacji diagnostycznej · fot.


Powiat pszczyński, pszczyńska policja oraz stacje diagnostyczne z powiatu pszczyńskiego przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji "Twoje Światła - Twoje Bezpieczeństwo". Na wszystkich 11 stacjach kontroli pojazdów w powiecie pszczyńskim do połowy grudnia można bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w pojazdach.

- Założenie ogólnopolskiej akcji jest takie, że trwa ona wyłącznie w soboty, ale w powiecie pszczyńskim kierowcy mogą udać się na stacje diagnostyczne także w pozostałe dni tygodnia. Akcja ruszyła 24 listopada i do tego momentu wzięło w niej udział niemal 100 kierowców - mówi starosta Barbara Bandoła, która wspólnie z nadinsp. Piotrem Sidziną, komendantem powiatowym policji w Pszczynie objęła patronat nad akcją.

Bezpłatnie skontroluj i ustaw światła na stacji diagnostycznej
Bezpłatnie skontroluj i ustaw światła na stacji diagnostycznej · fot.


Jak podkreśla Krzysztof Szwed, kierownik stacji kontroli pojazdów w Woli, niestety nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę z tego, że stan oświetlenia pojazdu ma szczególne znaczenie dla bezpieczeństwa na drodze. Zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. - Sprawdzamy pełne oświetlenie pojazdu oraz ustawiamy światła mijania. Wszystkich kierowców, którzy mają wątpliwości co do prawidłowości ustawienia świateł w swoich pojazdach zachęcamy do udziału w tej akcji - mówi.

Informację o tym, która najbliższa stacja kontroli pojazdów ustawi nam światła można uzyskać od każdego napotkanego na drodze patrolu Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie.

Ogólnopolska akcja "Twoje Światła - Twoje Bezpieczeństwo" to inicjatywa Komendy Głównej Policji, która doskonale wpisuje się także w prowadzoną na terenie powiatu pszczyńskiego kampanię "Powiat Pszczyński - Bezpieczne Miejsce".

Bezpłatnie skontroluj i ustaw światła na stacji diagnostycznej
Bezpłatnie skontroluj i ustaw światła na stacji diagnostycznej · fot.


Bezpłatnie ustawić światła w pojeździe można na wszystkich 11 stacjach diagnostycznych w powiecie pszczyńskim do 15 grudnia w godzinach otwarcia stacji. Stacje biorące udział w akcji "Twoje Światła - Twoje Bezpieczeństwo":
 • "STW" Pszczyna Sp. z o.o. - Pszczyna, ul. Górnośląska 17
 • Adam Gazda- GANINEX - Pszczyna, ul. Bielska 31A
 • Biuro Podr. i Usług "Globus" Sp. z o.o. - Pszczyna, ul. Z. Nałkowskiej 17
 • ABMS-AUTO s.c. - Pawłowice, ul. Poprzeczna 2
 • "Pastuszakowie" Sp. z o.o. - Ćwiklice, ul. Zawadzkiego 19
 • CAR-DIAG. s.c. - Suszec, ul. Pszczyńska 68
 • "STW" Pszczyna Sp. z o.o. - Wola, ul. Międzyrzecka 4
 • Józef Pioskowik "Auto-Komplex-Serwis" - Wola, ul. Międzyrzecka 12A
 • Tomasz Gleńsk - Pszczyna, ul. Bieruńska 64
 • Krzysztof Kwaśny Stacja Diagnostyczna - Pszczyna, ul. Bogedaina 21
 • Kotas Tomasz Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów PREMIUM - Pszczyna, ul. Wodzisławska 28

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA