Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 22 listopada 2018
  • wyświetleń: 2582

W Pawłowicach rozpoczęły się kontrole domowych palenisk

W gminie Pawłowice rozpoczęły się kontrole jakości opału używanego w domowych paleniskach.

Pawłowice, patrol
W gminie Pawłowice rozpoczęły się kontrole jakości opału używanego w domowych paleniskach. · fot.


Upoważnieni pracownicy Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Gminy Pawłowice, sami lub z policją, sprawdzają rodzaj używanego opału i sposób segregacji odpadów. W trakcie kontroli może być również pobrana do badania próbka popiołu z paleniska.

- Kontrole będą przeprowadzane zgodnie z miesięcznym harmonogramem ustalonym z policją. Poza harmonogramem przeprowadzane będą kontrole wynikające z wprowadzenia II lub III poziomu ostrzegania Programu Ochrony Powietrza dla Województwa Śląskiego. W tym przypadku w pierwszej kolejności sprawdzane będą posesje, co do których istnieje podejrzenie o spalanie śmieci lub niewłaściwego opału - zapowiada Urząd Gminy.

To już trzeci sezon grzewczy, podczas którego pracownicy urzędu przeprowadzają kontrole na prywatnych posesjach. Również mieszkańcy, którzy zauważą nieprawidłowości związane z ogrzewaniem domów, mogą zgłaszać ten fakt do Referatu Ochrony środowiska i Rolnictwa, tel. 324756328.

Czynności sprawdzające wiążą się z wprowadzeniem w województwie we wrześniu 2017 r. uchwały antysmogowej. Zgodnie z jej założeniami prywatne domy nie mogą być ogrzewane paliwami złej jakości, czyli węglem brunatnym, mułem i flotokoncentratami.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA