Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 23 listopada 2018
  • 26 listopada 2018
  • wyświetleń: 3569

Rada wprowadzi zmiany w statucie. Będzie trzech wiceprzewodniczących?

Podczas pierwszej sesji nowej Rady Miejskiej w Pszczynie powołano doraźną komisję statutową, której zadaniem ma być opracowanie zmian w Statucie Gminy Pszczyna. Nieoficjalnie mówi się o tym, że poprawki umożliwią powołanie dwóch kolejnych wiceprzewodniczących rady.

I sesja Rady Miejskiej w Pszczynie - 22.11.2018
Przewodniczącym Rady Miejskiej wybrany został Leszek Szczotka. Czy obok niego zasiądzie trzech wiceprzewodniczących? · fot.


Podczas czwartkowej sesji radni w grupie 21 osób zagłosowali za powołaniem doraźnej komisji statutowej. W jej składzie znaleźli się: Leszek Szczotka, Marek Dutkowski oraz Jacek Kubis.

W uzasadnieniu do uchwały czytamy "Konieczność powołania doraźnej komisji statutowej, której zadaniem będzie opracowanie zmian do obowiązującego Statutu Gminy Pszczyna, wynika z potrzeby zmiany zapisów Statutu Gminy Pszczyna."

Co się za tym kryje? Na urzędowych korytarzach można usłyszeć, że chodzi o zmianę paragrafu 32. Brzmi on obecnie "Rada wybiera ze swego grona przewodniczącego rady i jednego wiceprzewodniczącego. Sposób wyboru określa ustawa."

Zmiany w podstawowym dokumencie gminy Pszczyna mają zwiększyć liczbę wiceprzewodniczących Rady Miejskiej. Mówi się o tym, że będą to nawet trzy osoby, a co za tym idzie, w Pszczynie będzie czteroosobowe prezydium rady.

Przypomnijmy, że w czwartek radni zdecydowali, że przewodniczącym Rady Miejskiej będzie Leszek Szczotka (Pszczyńskie Porozumienie Samorządowe), a wiceprzewodniczącym Marek Dutkowski (Ziemia Pszczyńska). Wprowadzone zmiany umożliwiłyby zajęcie miejsce w prezydium również przedstawicielom dwóch innych ugrupowań, których kandydaci zdobyli mandaty w samorządzie. Poza wcześniej wymienionymi, w radzie są także Liga Samorządowa Pierwsza oraz Prawo i Sprawiedliwość.

Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA