Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 27 listopada 2018
  • 5 lutego 2019
  • wyświetleń: 5831

Pawłowice: XII edycja konkursu "Firma z Tradycjami"

Laureatem XII edycji konkursu Firma z Tradycjami 2019 został Zakład Mięsno-Wędliniarski "MIR-MAX" Penkala z Pielgrzymowic.

XII edycja konkursu "Firma z Tradycjami" - 01.02.2019 · fot.


W piątek, 1 lutego, w Sali widowiskowej Centrum Kultury w Pawłowicach odbyła się uroczystość, podczas której uhonorowani zostali przedsiębiorcy z gminy Pawłowice. Firma Handlowa PIK Spółka Jawna Hubert i Krystyna Piksa z Pawłowic oraz restauracja "Pielgrzymówka" z Pielgrzymowic otrzymały pamiątkowe dyplomy w dowód uznania za estetyczne zagospodarowanie swoich siedzib. PIK to salon meblowy przy DK 81, natomiast "Pielgrzymówka" znajduje się przy DW 938 po drodze do Cieszyna. Wójt Gminy Pawłowice od pięciu lat wyróżnia firmy, które budują estetyczny wizerunek gminy, doceniając w ten sposób ich wkład w zagospodarowanie przestrzeni. Dyplom dla firmy PIK odbierała Alina Kluza - przedstawicielka załogi, natomiast dla "Pielgrzymówki" - właściciele Joanna i Marcin Strządałowie.

Główny laur piątkowej uroczystości - złoty Medal Wojana - trafił do firmy "MIR-MAX", również z Pielgrzymowic. Nagrodę z rąk Bogusława Gawora, prezesa firmy SOTM, ubiegłorocznego laureata, odebrali Mirosław i Grzegorz Penkalowie, którzy przed dwudziestu laty razem z rodzicami Maksymilianem i Zofią założyli zakład wędliniarski i agroturystykę, poszerzając stopniowo działalność o organizację różnego rodzaju imprez okolicznościowych. "Firmie z Tradycjami" gratulowali również Przewodniczący Kapituły Nagrody Andrzej Szaweł, wójt Franciszek Dziendziel i Eugeniusz Piechoczek - prezes pawłowickiej delegatury Regionalnej Izby Gospodarczej z Katowic.Miłym akcentem spotkania było wręczenie wójtowi koszyka z firmowymi wyrobami. O jakości wędlin mogli przekonać się również wszyscy zaproszeni goście, bo w sali bankietowej laureaci przygotowali stół ze swoimi specjałami. Przewodniczący Kapituły Andrzej Szaweł razem z wójtem zaintonowali "100 lat" dla wyróżnionych firm. Na zakończenie przed wszystkimi zebranymi wystąpił zespół Carrantuohill. Było zielono, celtycko i po iralndzku.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA