Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 27 listopada 2018
  • wyświetleń: 4132

[ZDJĘCIA] Goście z Niemiec w Goczałkowicach-Zdroju

Dwa lata temu gmina Goczałkowice-Zdrój podpisała partnerstwo z niemiecką gminą z Bawarii. Goście z Plossberg w dniach 22-25 listopada po raz kolejny odwiedzili Goczałkowice.

Goście z Niemiec w Goczałkowicach-Zdroju - 22-25.11.2018 · fot.


Oficjalna wizyta delegacji rozpoczęła się w piątek w siedzibie Urzędu Gminy. Burmistrza Lothara Mullera wraz z zastępcom i przedstawicielami miejscowych organizacji społecznych powitała Wójt Gminy - Gabriela Placha, która w ramach podziękowania za wystosowane zaproszenie otrzymała kosz pełen lokalnych specjałów z okolic Plossberg.

W spotkaniu, uczestniczyli także członkowie goczałkowickiej Rady Gminy, na czele z przewodniczącym - Tadeuszem Lazarkiem, którzy za pośrednictwem tłumacza, Pani Justyny Puchałki mieli okazję do wymiany wspólnych doświadczeń i spostrzeżeń związanych z pracą samorządu w dwóch odmiennych kulturowo miejscowościach. Dodatkowo, podczas wizyty w urzędzie, goście dzięki specjalnie przygotowanej na tą okazję prezentacji multimedialnej mogli zapoznać się z najważniejszymi osiągnięciami, inwestycjami i wydarzeniami jakie udało się zrealizować od ich ostatniej wizyty w Polsce, która odbyła się w ubiegłym roku, w ramach obchodów 25-lecia naszej gminy.

W trakcie swego kilkudniowego pobytu w Polsce niemiecka delegacja miała również okazję odwiedzić kilka ciekawych pod względem turystycznym miejsc. W pierwszej kolejności udała się do Żywca, gdzie zwiedziła muzeum oraz linię produkcyjną żywieckiego browaru, co dla miłośników piwa, jakimi są Bawarczycy było niezwykle ciekawą alternatywą na spędzenie wolnego czasu. Ponadto, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zagranicznych przyjaciół przygotowano dla nich wyjazd do unikatowej na skalę Europy kopalni soli w Wieliczce oraz krótki spacer uliczkami Starego Miasta w Krakowie.

Delegacja opuściła Goczałkowice w niedzielę, pozostawiając zaproszenie do złożenia rewizyty w Niemczech, w ramach dwóch ważnych uroczystości. W przyszłym roku, w Plossberg odbędzie się jubileuszu 150-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej oraz zostanie zorganizowana wystawa bożonarodzeniowych szopek - cykliczna impreza odbywająca się tam co 5 lat, których honorowymi uczestnikami będą goście z Polski.

new / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA