Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 30 listopada 2018
  • wyświetleń: 3603

Boisko ze sztuczną nawierzchnią w Łące gotowe. Będzie harmonogram

W Łące za ponad milion złotych powstało boisko ze sztuczną nawierzchnią. W przeciwieństwie do obiektu, który znajdował się w tym miejscu, aby skorzystać z nowego, trzeba będzie wcześniej zapoznać się z harmonogramem.

Boisko ze sztuczną nawierzchnią w Łące już gotowe
Boisko ze sztuczną nawierzchnią w Łące już gotowe - 11.2018 · fot.


Inwestycja w Łące realizowana była w ramach projektu Aktywna Pszczyna. Roboty budowlane objęły: zdjęcie warstwy humusu, wykonanie drenażu, a także nowej podbudowy boiska o wymiarach 95,00x48,00 m wraz z nawierzchnią przepuszczalną z trawy syntetycznej, wykonanie utwardzenia terenu z kostki brukowej wokół boiska, wykonane instalacji oświetleniowej, zakup i montaż piłkochwytów z bramami i furtkami, zakup i montaż bramek i 2 kabin dla zawodników.

W związku z tym, że dookoła boiska, które do tej pory było ogólnodostępne, pojawiło się ogrodzenie, zapytaliśmy w urzędzie, kto teraz będzie mógł z niego korzystać. Okazuje się, że nowym zarządcą obiektu został MORiS, a możliwość gry będzie miał każdy, kto zapozna się z regulaminem. Na chwilę obecną nie są jeszcze znane godziny, w jakich boisko będzie zarezerwowane dla szkółek i LKS-u, jednak już wkrótce ma powstać harmonogram korzystania z obiektu.

Boisko ze sztuczną nawierzchnią w Łące już gotowe
Boisko ze sztuczną nawierzchnią w Łące już gotowe - 11.2018 · fot.


- Na realizację inwestycji pozyskaliśmy środki ministerstwa. To dobry przykład na to, żeby poszukiwać źródeł zewnętrznego finansowania. Stale weryfikujemy programy, z których gmina Pszczyna może mieć korzyści. Tak było w tym przypadku. Na budowę boiska w Łące pozyskaliśmy ponad milion złotych z ministerstwa. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu - informuje burmistrz Dariusz Skrobol.

Budowa boiska kosztowała 1.180.800,00 zł. Wartość dofinansowania wynosi 50% wartości robót budowlanych. Inwestycja w Łące została wybrana do dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Pilotażowego Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej "Mały Klub" realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Boisko ze sztuczną nawierzchnią w Łące już gotowe
Boisko ze sztuczną nawierzchnią w Łące już gotowe - 11.2018 · fot.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA