Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 29 listopada 2018
  • wyświetleń: 6085

Granat i amunicja na strychu pszczyńskiej kamienicy

Realizowane w jednej z pszczyńskich kamienic prace budowlane przerwało niecodzienne odkrycie na strychu. W najwyższych partiach budynku natknięto się na granat i 14 sztuk amunicji. Pochodzące przypuszczalnie z okresu II Wojny Światowej znalezisko zostało już przekazane saperom z grupy desantowo-szturmowej w Gliwicach.

- Niecodzienne przedmioty zostały znalezione na strychu jednej z pszczyńskich kamienic. Natknęli się na nie pracownicy budowlani, podczas wykonywania prac remontowych. Przypuszczając, z czym mogą mieć do czynienia, powiadomili o znalezisku odpowiednie służby - mówi asp. sztab. Karolina Błaszczyk, oficer prasowy pszczyńskiej policji.

Po przybyciu na miejsce policyjny specjalista z zakresu pirotechniki opisał znalezione przedmioty jako granat i amunicja do karabinu. Do czasu przybycia specjalistycznej grupy saperskiej miejsce zdarzenia zabezpieczali pszczyńscy mundurowi.

Jak informuje policja, tego typu pozostałości po ostatniej wojnie nie należą jednak do rzadkości w powiecie pszczyńskim. Dyżurny, niemalże regularnie, odbiera zgłoszenia o podejrzanie wyglądających metalowych przedmiotach. Znajdowane najczęściej podczas prac ziemnych lub remontowych, mogą stanowić niemałe zagrożenie dla znajdujących się w pobliżu osób. Dlatego funkcjonariusze apelują o to, żeby w żadnym przypadku nie usuwać ich samemu, czy też nie próbować ich zneutralizować. W takich przypadkach, za każdym razem, należy dzwonić do dyżurnego najbliższej jednostki policji i w miarę możliwości nie zbliżać się do znalezionego przedmiotu.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA