Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

 • 29 listopada 2018
 • 4 grudnia 2018
 • wyświetleń: 8701

[FOTO] Gala Wolontariatu i spektakl w Pszczyńskim Centrum Kultury

W niedzielę, 2 grudnia w Pszczyńskim Centrum Kultury odbyła się Gala Wolontariatu. W jej trakcie wręczone zostały wyróżnienia "Wolontariusza Roku".

Gala Wolontariatu i spektakl w Pszczyńskim Centrum Kultury - 2.12.2018 · fot.


W tym roku wyróżniono 20 osób, które w różny sposób działają dobrowolnie i nieodpłatnie na rzecz innych. Statuetki wręczyli: Barbara Bandoła, starosta powiatu pszczyńskiego, Barbara Sopot-Zembok, zastępca burmistrza Pszczyny oraz Marcelina Leki, pomysłodawczyni gali oraz radna Rady Miejskiej w Pszczynie.

Nagrodzeni wolontariusze:
 • Andrzej Pokładnik - emerytowany górnik, mieszkaniec Studzionki, zaangażowany w pomoc dla starszej mieszkanki wsi. Pomagał jej w codziennych obowiązkach - palił w piecu, robił zakupy, sprzątał, pomagał załatwić sprawy urzędowe, a jak zaszła potrzeba - naprawił dach. Angażuje się również w życie parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
 • Romana Baron - założycielka i inicjatorka Stowarzyszenia Społeczno Kulturalnego "Dla Dobra". Przez 10 lat bezinteresownie prowadziła chór "Cantemus". Pomysłodawczyni Pszczyńskiego Święta Chórów.
 • Waldemar Wuzik - wiceprzewodniczący LKS Brzeźce, inicjator zajęć dla młodych brzeźczan. Wiceprezes Fundacji "Integracja", które przeciwdziała na rzecz wykluczenia społecznego i zawodowego mieszkańców powiatu, a szczególnie mieszkańców Brzeźc. Fundacja prowadzi także przedszkole niepubliczne w Goczałkowicach-Zdroju. Pan Waldemar jest pomysłodawcą i organizatorem Turnieju Skata w Brzeźcach.
 • Helena Fuchs - członkini Zespołu Regionalnego Pioskowianie, Kółka Rolniczego i Koła Gospodyń Wiejskich. Autorka scenariuszy obrzędów ludowych, działaczka na rzecz dziedzictwa i kultury Górnego Śląska - odwiedza lokalną szkołę, oprowadza najmłodszych po Izbie Regionalnej w Piasku i opowiada o śląskich tradycjach.
 • Aniela Piesiur - przewodnicząca Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Piasku, działa na rzecz osób starszych i poszkodowanych, nigdy nie odmawia pomocy i skutecznie aktywizuje lokalnych seniorów przez spotkania i wyjazdy. Odznaczona Złotą odznaką za szczególne zasługi na rzecz Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.
 • Witold Kubis - działacz na rzecz LKS Czarków. Dba o infrastrukturę klubu i stara się pozyskiwać na nią fundusze. Chętnie pomaga również Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Czarkowie - służy transportem, pomaga w przemeblowaniach i wielu innych sytuacjach. Nigdy nie odmawia pomocy.


Gala Wolontariatu i spektakl w Pszczyńskim Centrum Kultury - 2.12.2018
Gala Wolontariatu i spektakl w Pszczyńskim Centrum Kultury - 2.12.2018 · fot.


 • Jacek Kobyliński - współorganizator i prowadzący wielu imprez o charakterze pomocowym np. Nocny Bieg dla Hospicjum św. Ojca Pio, Motoserce, Bieg dla Mirka i innych.
 • Barbara Kania, Róża Olszynka, Augusta Gaża - wieloletnie członkinie Zarządu Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną w Pszczynie, zaangażowane w propagowanie misji stowarzyszenia. Organizatorki i uczestniczki zbiórek na rzecz budowy Domu Kulejących Aniołów.
 • Małgorzata Masny, Elżbieta Kuźma - członkinie Pszczyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, inicjatorki wielu działań na rzecz seniorów. Razem prowadzą kronikę PUTW. Ponadto Pani Małgorzata działa na rzecz Kręgu Terenowego Stowarzyszenie Ruchu Harcerskiego "Czuwaj", organizuje spotkania harcerzy i instruktorów. Przygotowuje często oprawę artystyczną.


Gala Wolontariatu i spektakl w Pszczyńskim Centrum Kultury - 2.12.2018
Gala Wolontariatu i spektakl w Pszczyńskim Centrum Kultury - 2.12.2018 · fot.


 • Michał Kędzior - wolontariusz w projekcie "Przedszkole w Matany". Wspiera Ugandyjskie przedszkola organizując wsparcie finansowe dla dożywiania tamtejszych dzieci. Prowadzi również spotkania i prelekcje na ten temat. Ugandę odwiedził w 2014 roku, gdzie rozpoczął swój wolontariat na rzecz przedszkola w Matany.
 • Anna Skrzypiec - wolontariuszka hospicjum św. Ojca Pio, pomaga osobom chorym i ich rodzinom. Jako artystka jest członkiem zespołu do spraw plastycznych i wspiera Hospicjum wielokrotnie swoimi dziełami z Manufaktury Rzeczy Niepowtarzalnych. Jak mówią pracownicy Hospicjum- Pani Ania to osoba niepowtarzalna - tak jak jej prace.
 • Katarzyna Kamieńczyk-Stryczek - strażniczka miejska, która służy mieszkańcom nie tylko w trakcie trwania służby, lecz także poza nią. Chętnie pomaga bezdomnym, samotnym matkom, pogorzelom i innym potrzebującym. Uczestniczy w akcjach prewencyjnych na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, jako wolontariuszka pomagała przygotować szpital w Pszczynie do funkcjonowania.
 • Aleksandra Smołka - organizatorka zajęć pozalekcyjnych dla dzieci, wyjazdów i wycieczek. Bezinteresownie pomaga uczniom nadrabiać zaległości, prowadzi koło teatralne i opiekuje się Samorządem Uczniowskim poświęcając mu wiele godzin poza wymiarem pracy.
 • Małgorzata Wojnarowska-Molak - działaczka społeczna w Klubie UKS PLESBAD. Organizuje wyjazdy dla dzieci, turniej o zasięgu ogólnopolskim, a także pomaga na wiele sposobów uczestniczyć dzieciom w zawodach, turniejach i innych wydarzeniach.
 • Dr Natalia Ruman - nauczycielka, wykładowczyni, animatorka życia społecznego. Organizuje działania pozalekcyjne pszczyńskiej młodzieży, koordynuje wiele projektów, pomaga Ośrodkowi Matka Boża Różańcowa. Współpracuje z wieloma jednostkami oświatowymi i nie tylko na terenie Pszczyny, Cieszyna i innych miejscowości. Wielokrotnie nagradzana za swoją działalność. Ostatnio otrzymała tytuł Absolwenta z Pasją Uniwersytetu Śląskiego.
 • Jadwiga Sznajder - przewodnicząca Kręgu Terenowego Stowarzyszenie Ruchu Harcerskiego "Czuwaj", aktywnie działa na rzecz harcerzy i historii ziemi krzeczyńskiej- jej tradycjom harcerskim. Z jej inicjatywy historyczne sztandary hufca znalazły swoje miejsce w Liceum Ogólnokształcącym im. B. Chrobrego w Pszczynie.


Gala Wolontariatu i spektakl w Pszczyńskim Centrum Kultury - 2.12.2018
Gala Wolontariatu i spektakl w Pszczyńskim Centrum Kultury - 2.12.2018 · fot.


 • Julia Kokot, Agnieszka Kurzawa, Kacper Kania - uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie, uczestnicy zajęć pozalekcyjnych i organizatorzy wielu inicjatyw uczniowskich. Współpracują z dr Natalią Ruman i udzielają się w ośrodku "Przystań".
 • Anna Zaręba, Kornelia Utrata - uczennice I LO im. B. Chrobrego w Pszczynie, od trzech lat wolontariuszki w szkolnym programie "Starszy kolega, starsza koleżanka", który prowadzony jest w Szkole Podstawowej nr 1 Pszczynie. W ten sposób dziewczyny pomagają młodszym kolegom i koleżankom w nauce, wspierają ich i służą radą. Praca uczennic jest nie tylko doceniana przez dyrekcję i nauczycieli obu szkół, ale przede wszystkim przez podopiecznych i ich rodziców.
 • Daniel Brudny - angażuje się w działalność Klubu Sportowo Turystycznego DIABLAK. Jako wykwalifikowany przewodnik opracowuje dla klubu programy wycieczek i służy opieką przewodnicką. Chętnie również organizuje imprezy turystyczne w ramach działalności DIABLAKa.
 • Anna Kanik - działaczka Klubu Sportowego DIABLAK, który organizuje wycieczki górskie dla uczniów oraz rodzin, zajęcia na ściance wspinaczkowej, konkursy i rajdy. Praca Pani Ani pozwala spełniać cele organizacji, która nie prowadzi działalności gospodarczej i w dużej mierze opiera się właśnie na działaniach ochotniczych m.in. wolontariacie takich osób jak Pani Ania.


Gala Wolontariatu i spektakl w Pszczyńskim Centrum Kultury - 2.12.2018
Gala Wolontariatu i spektakl w Pszczyńskim Centrum Kultury - 2.12.2018 · fot.


W trakcie wydarzenia zaprezentowany został spektakl pt. "Świynto Wilijo", przygotowany przez uczniów Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 oraz członków Koła regionalnego działającego w POPP w Pszczynie. Sztukę wyreżyserowała Mirella Korczyk-Kaczmarek, a za opracowanie muzyczne odpowiadają: Olga Flisiak - skrzypce, Natalia Goleniowska - trąbka, Zosia Kowol - flet, Mikołaj Kaczmarek - fortepian.

43-200 Pszczyna
ul. Piastowska 1

tel. 032 2104551

new, BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA