Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 4 grudnia 2018
  • wyświetleń: 1628

Przebudowano ulicę prowadzącą do pól w Pawłowicach i Warszowicach

Zakończono przebudowę ul. Granica, która prowadzi do pól na granicy sołectw Pawłowice i Warszowice.

ul. Granica, Pawłowice, Warszowice
Ulica Granica prowadzi do pól na granicy sołectw Pawłowice i Warszowice. · fot.


Prace polegały na położeniu dwóch warstw asfaltu na nowej podbudowie z kruszywa. Wykonano pobocza oraz zjazdy do gruntów rolnych. Długość przebudowanego odcinka ma 915 metrów. Dodatkowo wyremontowano rów melioracyjny oraz przebudowano przepusty drogowe. Konstrukcja drogi została tak wykonana, aby wytrzymała obciążenie maszynami rolniczymi i w najbliższym czasie nie pojawiała się konieczność jej napraw.

Wykonawcą zadania była firma Kamrat s.c. Dawid Sojka ze Studzionki. Inwestycja kosztowała ok. 773 tys. zł, z czego 228 tys. zł zostało dofinansowanych z Urzędu Wojewódzkiego na podstawie umowy o dofinansowaniu budowy i modernizacji dróg dojazdowych dla gruntów rolnych.

Inwestycja pozwoliła na stworzenie nowoczesnej i funkcjonalnej drogi dojazdowej do pól. Natomiast konstrukcja drogi została tak zaplanowana, aby w najbliższym czasie nie pojawiała się konieczność częstych napraw.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA