Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 10 grudnia 2018
  • wyświetleń: 1147

Prawie 200 kg karmy od Multimetro

Artykuł sponsorowany:

Głód, choroba, bezdomność... Powodów, dla których wielu z nas otwiera się na potrzeby innych: ludzi i zwierząt jest wiele, ale przede wszystkim jest to uświadomienie sobie, że żyją w naszej przestrzeni istoty, które potrzebują pomocy. Zauważenie czyichś kłopotów i chęć im zaradzenia wynika z potrzeby pomagania z jednej strony, z drugiej - ze świadomości, że każdy z nas może kiedyś być w potrzebie.

logo Multimetro


Prawie 200 kg karmy od Multimetro
Prawie 200 kg karmy od Multimetro


Firma Miconet Sp. z o. o. znana jest w powiecie mikołowskim od prawie 20 lat jako sprawdzony dostawca usług teleinformatycznych zarówno dla odbiorców indywidualnych, jak i biznesu. Dzięki niej wielu z nas ma dostęp do szybkiego internetu czy niezliczonych kanałów telewizyjnych. Od wielu lat z wielkim zaangażowaniem włącza się również w inicjatywy prospołeczne, wspierając finansowo instytucje non profit.

Prawie 200 kg karmy od Multimetro


W tym roku postanowiła udzielić wsparcia m.in. Fundacji "Zwierzęca Arkadia", która ma pod opieką bezdomne, zaniedbane i okaleczone zwierzęta. Do Fundacji takich skrzywdzonych (niestety przez ludzi) zwierząt z każdym rokiem trafia coraz więcej. Są wśród nich niechciane psy, uratowane przed rzezią konie, stare i chore koty, które są tam leczone, rehabilitowane dla wielu z nich "Zwierzęca Arkadia" staje się domem. Dzięki wsparciu firm i osób prywatnych Fundacja może kupić dla nich pożywienie, kojce, smycze, miski, kuwety - dosłownie wszystko, co związane jest ze zwierzętami.

Prawie 200 kg karmy od Multimetro


- Nasza firma od lat wspiera lokalne inicjatywy charytatywne. W tym roku zdecydowaliśmy się wesprzeć kilka instytucji, w tym Fundację "Zwierzącą Arkadią" z Pszczyny, która przygarnia niechciane i skrzywdzone zwierzęta z całego Śląska - mówi Anna Korabik, członek zarządu Miconet sp. z o.o. - Działalność Fundacji jest niezwykle ważna i potrzebna, dzięki czemu wiele zwierząt ma możliwość znalezienia domu i miłości. Pomagać można na różne sposoby - my przekazaliśmy 180 kg karmy. Wiemy, że w tej organizacji każda pomoc jest na wagę złota - dodaje pani Anna.

Prawie 200 kg karmy od Multimetro


Zespół firmy Miconet tworzą osoby, które bardzo chętnie angażują się w różne programy i inicjatywy. - Co roku wspieramy mikołowski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Współpracowaliśmy także z Fundacją Iskierka, która działa na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi i ich rodzin, Fundacją Stonoga, której podopiecznymi są rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej, osoby starsze i niepełnosprawne - wymienia Anna Korabik. - Uważam, że firmy, takie jak nasza, powinny włączać się w działania prospołeczne. Jesteśmy firmą z Mikołowa, ale nasza działalność obejmuje swym zasięgiem kilka powiatów: mikołowski, pszczyński i bielski, dlatego pomaganie w tym regionie jest nam szczególnie bliskie.

Prawie 200 kg karmy od Multimetro


Okres świąteczny ponadto sprzyja wszelkim inicjatywom, których celem jest zauważenie i wsparcie potrzebujących. Dlatego warto rozejrzeć się wokół i zwrócić szczególną uwagę na tych, którym żyje się trudniej, również na bezdomne i skrzywdzone zwierzęta, których schroniska i przytuliska są pełne. Warto wspomóc organizacje, które swoją uwagę kierują w stronę zwierząt, bo bez pomocy rąk ludzkich czy wsparcia finansowego trudno jest im realizować swoje cele, tak ważne i potrzebne. Czasem wystarczy pomoc w opiece nad zwierzętami, np. wyprowadzanie ich na spacer, czasem rozdawanie ulotek i ogłoszeń, przekazanie darów materialnych, czasem wsparcie finansowe... Można też stworzyć dom tymczasowy dla zwierzaka, który czeka na najszczęśliwszy dzień w swoim życiu - adopcję. Możliwości, aby pomagać, jest wiele, a firma Miconet stanowi doskonały wzór dla wszystkich, którzy chcą się angażować i być świadomymi obserwatorami życia, których nierozłącznymi elementami są nasi bracia mniejsi.

Prawie 200 kg karmy od Multimetro


- Firma Miconet odpowiedziała na nasze potrzeby. Dzięki niej udało nam się zabezpieczyć zwierzęta na okres 1,5 miesiąca. Dla nas jest to ogromna radość, ponieważ potrzeby są bardzo duże i wciaż rosną. Jesteśmy wdzięczni za tę pomoc i liczymy, że nasza współpraca będzie się rozwijać - powiedziała Aleksandra Gruszczyńska, opiekun koordynator w Fundacji "Zwierzęca Arkadia".

Prawie 200 kg karmy od Multimetro


logo Multimetro