Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 5 grudnia 2018
  • wyświetleń: 5683

Urząd Skarbowy w Pszczynie ostrzega przed oszustami

W Pszczynie w ostatnim czasie doszło do prób oszustwa. Do drzwi mieszkanek naszego miasta zapukała osoba podająca się za pracownika Urzędu Skarbowego. Instytucja wydała komunikat w tej sprawie.

urząd skarbowy, us, skarbówka
Urząd Skarbowy w Pszczynie · fot.


Do naczelnika Urzędu Skarbowego w Pszczynie dotarły niepokojące informacje, że osoba podająca się za pracownika urzędu skarbowego chce przekazać Podatnikom niepodjęty z urzędu zwrot podatku w gotówce.

Jak informuje Urząd Skarbowy, sytuacja wygląda następująco: mężczyzna podający się za pracownika urzędu skarbowego odwiedził mieszkanki Pszczyny z informacją, że przyniósł im kopertę ze zwrotem podatku, który im się należy, jednak jest to kwota wyższa, niż ta, którą mają otrzymać i prosi o wydanie reszty.

- Charakterystyczne jest to, że mężczyzna nie okazuje kwoty zwrotu, tylko białą kopertę, w której mają się znajdować pieniądze, ma dużą torbę "listonoszkę", jest ubrany na czarno i ma białe rękawiczki - przestrzega instytucja.

Panie zachowały czujność i nie dały się oszukać, przekazały oszustowi, że wcześniej przedzwonią do urzędu, aby się upewnić, czy zwrot im się należy. Przed wykonaniem telefonu rzekomy pracownik urzędu się oddalił. Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pszczynie informuje Podatników, że jest to typowa próba oszustwa. Zwroty podatku dokonywane są przelewem, bądź w kasie urzędu, nigdy za pośrednictwem pracowników.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA