Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 7 grudnia 2018
  • 7 stycznia 2019
  • wyświetleń: 5977

[ZDJĘCIA] Warsztaty kolędowe "Śpiewamy z Aniołami" w Piasku

W dniach od 4 do 6 stycznia w Piasku odbyły się warsztaty kolędowe "Śpiewamy z Aniołami". Zwieńczył je niedzielny koncert.

Warsztaty Kolędowe "Śpiewamy z Aniołami" - próba generalna i Koncert


Organizatorem warsztatów był chór Κλημα (Klema) z Piasku. Wydarzeniu patronował burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol. Partnerem była parafia rzymskokatolicka p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piasku oraz PSONI Pszczyna z siedzibą Piasku.Były to warsztaty obejmujące zajęcia z emisji głosu, kształcenia słuchu muzycznego, dykcji, doskonalenia techniki śpiewu. W trakcie zajęć prowadzone były ćwiczenia z rozśpiewujące, praca w głosach i wspólne śpiewanie w wielogłosie.

Warsztaty Kolędowe "Śpiewamy z Aniołami"


Warsztaty były skierowane do wszystkich, nie trzeba było znać nut, ani być profesjonalistą, wystarczyły dobre chęci i zaangażowanie.

Prowadzącymi byli:
  • Paweł Bębenek - Muzyk, amator-miłośnik z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem praktyki: śpiewa, komponuje, dyryguje. Związany ze środowiskiem muzycznym przy krakowskim klasztorze dominikanów. Muzyką liturgiczną zainteresował się w 1989 roku, początkowo jako chórzysta. W 1993 roku jako śpiewak rozpoczął pracę z "Bractwem Lutni z Dworu na Wysokiej", z którym występował podczas wielu koncertów i festiwali w kraju i za granicą. Zajmuje się muzyczną tradycją Kościoła, jest autorem wykonywanych w kraju i za granicą kompozycji autorskich oraz aranżacji dawnych pieśni kościelnych.
  • Piotr Pałka - Dyrygent, kompozytor, śpiewak. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Od 1993 komponuje i opracowuje utwory chóralne, które można usłyszeć w kościołach Krakowa i innych miast w Polsce. Jego zainteresowanie muzyką wokalną przyczyniło się do założenia w 1999 roku mieszanego chóru "Voce Angeli", działającego przy bazylice oo. Franciszkanów w Krakowie, którego obecnie jest dyrygentem. Jako śpiewak współpracował z Zubinem Mehtą, Helmuthem Rillingiem, Henrykiem Mikołajem Góreckim, Krzysztofem Pendereckim, Wojciechem Kilarem, Antonim Witem, Łukaszem Borowiczem i Stanisławem Krawczyńskim. Jest twórcą szeregu kompozycji i opracowań, takich jak: Tryptyk Rzymski Jana Pawła II, Missa in Basilica Cracoviensi Sancti Francisci, hymnu Ogólnopolskiego Spotkania Młodzieży z Benedyktem XVI - Nie lękajcie się, a także Oratorium Braniewskiego "Mikołaj Kopernik". Swoim doświadczeniem i umiejętnościami chętnie dzieli się podczas sesji warsztatów muzyki liturgicznej.

new, BM, GZ / pless.pl, źródło: nspj-piasek.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA