Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 8 grudnia 2018
  • wyświetleń: 5028

35-latek z Woli poszukiwany za rozboje zatrzymany w Paryżu

Poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania 35-letni mieszkaniec Woli trafił już do kraju. Konwój z Paryża, gdzie mężczyzna został zatrzymany, do Polski był możliwy dzięki ustaleniom pszczyńskich policjantów i wszczętym za nim poszukiwaniom międzynarodowym. Mężczyzna ścigany był przez wymiar sprawiedliwości za przestępstwo rozbójnicze.

Poszukiwania za mieszkańcem Woli zostały wszczęte 4 lata temu, a dokładnie w lipcu 2014 roku. Podstawą uruchamiającą procedurę było wydanie przez pszczyński sąd listu gończego. Kryminalni zdołali wówczas potwierdzić fakt, że poszukiwany przebywa poza granicami kraju. Mając pewność, że ukrywa się w państwach Europy Zachodniej, wystąpili do sądu z wnioskiem o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania i wszczęcie poszukiwań międzynarodowych.

Czynności zmierzające do zatrzymania poszukiwanego na terenie Polski trwały nieprzerwanie. Dążono jednak do ustalenia dokładniejszych danych adresowych poszukiwanego w krajach sąsiednich. Po kilku miesiącach policjanci zdołali wskazać konkretne państwa, którymi okazały się być Anglia i Francja. Od tej pory sprawa nabrała tempa, co ostatecznie zaowocowało informacją o planowanej ekstradycji 35-latka do Polski i osadzeniu go w zakładzie karnym. Teraz najbliższe święta spędzi w polskim więzieniu.

To nie pierwsza sprawa pszczyńskich poszukiwaczy, w której Europejski Nakaz Aresztowania i wszczęte poszukiwania międzynarodowe okazały się skuteczne.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA