Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 9 grudnia 2018
  • 19 grudnia 2018
  • wyświetleń: 3849

Betlejemskie Światło Pokoju dzięki harcerzom dotarło do Pszczyny

Światło Pokoju płonie w Betlejem, skąd każdego roku przemierza tysiące kilometrów, by znaleźć się w domach ludzi na całym świecie. Nie wydarzałoby się to bez uczestnictwa harcerek i harcerzy dbających o to, aby Ogień rozświetlił zarówno instytucje publiczne, jak i mieszkania Polaków.

Betlejemskie Światło Pokoju dzięki harcerzom dotar
Betlejemskie Światło Pokoju dzięki harcerzom dotarło do Pszczyny - 18.12.2018 · fot.


W poniedziałek, 17 grudnia pszczyńscy harcerze odebrali od Słowaków Betlejemskie Światło Pokoju. Południowi sąsiedzi mieli je natomiast od zaprzyjaźnionych Austriaków. Historia zaczyna się w Betlejem, gdzie w grocie Narodzenia Pańskiego płonie wieczny ogień. Od niego co roku odpalana jest świeczka niesiona przez skautów całego świata. W końcu Betlejemskie Światło dociera do Pszczyny.

We wtorek harcerze spotkali się z burmistrzem Dariuszem Skrobolem, który odebrał płonącą świecę. W najbliższych dniach ogień pojawi się w wielu pszczyńskich instytucjach.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA