Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 11 grudnia 2018
  • wyświetleń: 3153

Rosną mury nowego komisariatu policji w Woli

Pogoda sprzyja budowie komisariatu w Woli. Przy ulicy Lipowej powstaje nowoczesny obiekt mający służyć policji oraz całej społeczności gminy Miedźna.

W Woli budują nowy komisariat policji
W Woli budują nowy komisariat policji - 12.2018 · fot.


Nowy komisariat budowany jest na gruncie przekazanym przez władze gminy Miedźna. Już wkrótce na 20-arowej działce stanie nowoczesny, dobrze wyposażony komisariat policji. Do jego obsługi przewidziano grupę 15 policjantów. Najwięcej, bo aż 9 z nich, będzie liczyła komórka patrolowa. 3 etaty przewidziano dla dzielnicowych, 2 będą przeznaczone dla policjantów z komórki ds. kryminalnych. Nad sprawnym działaniem jednostki czuwać będzie komendant. Stróże prawa będą pełnili służbę na terenie 8 sołectw, których obszar aktualnie wynosi blisko 50 km kwadratowych.

W Woli budują nowy komisariat policji
W Woli budują nowy komisariat policji - 12.2018 · fot.


Umowę na budowę komisariatu podpisano 28 grudnia 2017 roku. Prace budowlane ruszyły w marcu 2018 roku. Projektantem budynku jest Firma Projektowa An Archi Group z Gliwic, a wykonawcą jest Zakład Remontowo-Budowlany "IZ-BUD" z Pszczyny. Inwestycja kosztować będzie prawie 2,8 mln zł, a jej inwestorem jest Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

projekt nowego komisariatu w Woli
Projekt nowego komisariatu w Woli · fot.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA