Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 11 grudnia 2018
  • wyświetleń: 1398

Golasowice: ulica Konopnickiej z nowym asfaltem za 2,8 mln złotych

Ul. Konopnickiej w Golasowicach została przebudowana. W ramach zadania, na odcinku od skrzyżowania z ul. Zawadzkiego do skrzyżowania z ul. Reymonta - łącznie 1200 m, przebudowano pełną konstrukcję jezdni, którą wykończono dwoma warstwami nawierzchni asfaltowej.

Golasowice, Konopnicka, Konopnickiej, ulica
Ulica Konopnickiej w Golasowicach z nowym asfaltem · fot.


Prace wiązały się również z wykonaniem kanalizacji deszczowej i drenów odsączających. W celu poprawy bezpieczeństwa i komfortu komunikacji droga została na nowo uregulowana i wyprofilowana, łącznie z przebudową ponad 50 zjazdów do prywatnych posesji.

Dodatkowo, w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego i pieszego konieczne było wykonanie dwóch szykan drogowych - w tym wypadku są to łuki drogowe, które wymuszają zwolnienie prędkości. Na odcinku ul. Konopnickiej wzdłuż boiska i w okolicy altany powstał parking, ułatwiający korzystanie z obu miejsc rekreacji. Koszt przebudowy ul. Konopnickiej wyniósł ok. 2,8 mln. zł, a prace realizowała firma M-Silnice A.S. Odział Polska.

Parking powstanie również przy ul. Lema, której przebudowa właśnie się rozpoczęła. Podpisano umowę z wykonawcą - firmą Diego z Wisły Małej i przekazano plac budowy. Wprawdzie warunki pogodowe nie sprzyjają robotom ale na zakończenie prac firma ma czas do czerwca 2019 r.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA