Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 17 grudnia 2018
  • wyświetleń: 8325

Pożar w domu jednorodzinnym w Gilowicach, dwie osoby w szpitalu

Dziś w nocy doszło do pożaru domu jednorodzinnego w Gilowicach. Dwie osoby zabrano do szpitala.

pożar Gilowice
Pożar w domu jednorodzinnym w Gilowicach, dwie osoby w szpitalu · fot.


Zdarzenie miało miejsce przy ulicy Korfantego przed godziną 3.00. - Strażacy, którzy kilka minut później dotarli na miejsce zdarzenia, zastali pożar w kuchni. Wszyscy mieszkańcy, znajdowali się poza budynkiem, w momencie przybycia służb ratowniczych. Niestety, mężczyzna w wieku 31 lat, który próbował gasić pożar doznał rozległych poparzeń górnych partii ciała - relacjonuje straż pożarna.

Działania strażaków polegały na, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy rannemu mężczyźnie z jednoczesnych gaszeniem wyposażenia pomieszczenia kuchennego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zespołów pogotowia ratunkowego, rannego lokatora zabrano do szpitala w Siemianowicach Śląskich, a kobietę w wieku 29 lat na obserwację do szpitala w Pszczynie.

Po zakończeniu działań gaśniczych wyniesiono na zewnątrz spalone wyposażenie, oddymiono cały budynek i sprawdzono pod kątem występowania tlenku węgla. W wyniku pożaru, spaleniu uległo całe wyposażenie kuchni, a okopceniu wszystkie pomieszczenia budynku.

Łącznie w działaniach które zakończono po godzinie 04:00, uczestniczyły 2 zastępy z KP PSP w Pszczynie oraz jednostki OSP z Gilowic, Miedźnej i Woli, zespoły pogotowia ratunkowego oraz patrol policji.

new / pless.pl, źródło: KP PSP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA