Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 18 grudnia 2018
  • wyświetleń: 2440

[ZDJĘCIA] Chodnik i odwodnienie ul. Staromiejskiej w Pszczynie gotowe

Powiat pszczyński wyremontował ul. Staromiejską w Pszczynie. Zadanie kosztowało ponad 350 tys. zł, ale aż 280 tys. zł pochodziło z dofinansowania na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Ul. Staromiejska w Pszczynie po remoncie - 12.2018 · fot.


Prace polegające na remoncie nawierzchni chodnika wraz z zjazdami (ok. 400 mb) oraz wykonaniu odwodnienia drogi wraz z krawężnikami drogowymi (ok. 350 mb) wykonała pszczyńska firma Mat-Bud. Remont drogi powiatowej, ul. Staromiejskiej kosztował niemal 355 tys. zł, ale powiat pszczyński pozyskał na to zadanie aż 282 tys. zł z budżetu państwa na usuwanie skutków powodzi. 72 tys. zł pochodziło z budżetu powiatu.

Od 2010 r. dzięki pozyskanemu dofinansowaniu na usuwanie skutków klęsk żywiołowych powiat pszczyński zrealizował ponad 50 inwestycji. Wartość tych prac wyniosła ok. 20 mln zł, z czego ponad 16 mln zł pochodziło ze źródeł zewnętrznych, a 3,5 mln zł z budżetu powiatu.

Przypomnijmy, do tej pory powiatowi w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych udało się wyremontować już m.in. ul. Sportową we Frydku, ul. Zawadzkiego w Ćwiklicach, ul. Kosów w Studzienicach, ul. Szkolną w Goczałkowicach-Zdroju, ul. Słowackiego w Piasku czy ul. Wiejską i Gerberów w Łące i Goczałkowicach-Zdroju. Ponadto wyremontowano liczne przepusty i odwodnienia m.in. w Pszczynie, Wiśle Wielkiej, Goczałkowicach-Zdroju czy Studzienicach. Remontu doczekały się też mosty w ciągu ul. Łącka Grobla w Łące, ul. Pokoju w Brzeźcach, ul. Katowickiej w Pszczynie, ul. Jedności w Studzionce czy ul. św. Jana Pawła II w Studzienicach.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA