Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 18 grudnia 2018
  • 28 grudnia 2018
  • wyświetleń: 3485

Policjanci spotkali się z niesłyszącymi i nagrali program telewizyjny

Pszczyńscy policjanci kolejny raz uczestniczyli w spotkaniu z osobami niesłyszącymi. Tym razem towarzyszyła im ekipa telewizyjna realizująca program "Spotkania w świecie ciszy". Tego typu wizyty przekładają się na zwiększenie świadomości dotyczącej bezpieczeństwa wśród niesłyszących, a także doskonalenie umiejętności mundurowych w zakresie języka migowego.

Nie usłyszą samochodów, ale zobaczą ich kierowcy - 12.2018 · fot.


To, że trzeba być ostrożnym na drodze, na przykład kiedy idzie się wzdłuż jezdni lub przechodzi na jej drugą stronę, wie każdy. Jak to jednak wygląda w przypadku niesłyszących? Z pewnością dużym utrudnieniem w tego typu sytuacjach jest fakt, że takie osoby nie słyszą nadjeżdżających samochodów. Oczywiście są w stanie dostrzec je i odpowiednio zareagować, jednak bezapelacyjnie ich szanse znacznie wzrastają, kiedy i one zostają na czas zauważone przez kierowców. Dlatego na ostatnim spotkaniu policjanci zachęcali "Migających" do noszenia po zmierzchu odblasków.

Mundurowi podkreślali, jak bezcenna może okazać się dla ich życia i zdrowia taka fluorescencyjna kamizelka lub niewielkich rozmiarów odblask. Policjanci tłumaczyli, że przepis nakłada obowiązek noszenia odblasków po zmierzchu jedynie poza obszarem zabudowanym, lecz doświadczenie uczy, że także w przestrzeni miejskiej małe fluorescencyjne elementy bywają bezcenne.

Całość spotkania przebiegła w niezwykle przyjaznej i miłej atmosferze. Dodatkowo, jego przebieg zarejestrowała kamera ekipy telewizyjnej i już wkrótce, dokładnie 28 grudnia, będzie można zobaczyć efekty tej realizacji w kolejnym odcinku "Spotkań w świecie ciszy" na antenie TVP 3.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA