Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 18 grudnia 2018
  • wyświetleń: 2154

We wtorek jakość powietrza będzie zła, w środę nawet bardzo zła

Ze względu na poziom pyłu zawieszonego, na obszarze rybnicko-pszczyńskim i w dolinach beskidzkich jakość powietrza we wtorek będzie zła, a w środę - bardzo zła.

smog, pszczyna, rynek
Smog w Pszczynie - zdj. archiwalne · fot.


Jak wynika z informacji podanej przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, 18 grudnia ze względu na poziom pyłu zawieszonego, na obszarze rybnicko-pszczyńskim i w dolinach beskidzkich jakość powietrza będzie zła.

- Osoby chore, osoby starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny unikać przebywania na wolnym powietrzu; pozostałe osoby powinny ograniczyć do minimum wszelką aktywność fizyczną na wolnym powietrzu, na pozostałym obszarze województwa śląskiego jakość powietrza będzie umiarkowana; warunki umiarkowane do aktywności na wolnym powietrzu - czytamy w ostrzeżeniu.

W środę ze względu na poziom pyłu zawieszonego, na obszarze rybnicko-pszczyńskim i w dolinach beskidzkich jakość powietrza będzie bardzo zła. Jak informuje WCZK, wszelkie aktywności na zewnątrz są odradzane.

- Osoby chore, osoby starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny bezwzględnie unikać przebywania na wolnym powietrzu; pozostałe osoby powinny ograniczyć przebywanie na wolnym powietrzu do niezbędnego minimum - apeluje instytucja.

Ponadto na obszarze centralnym, bielsko-cieszyńskim i w Bielsku-Białej jakość powietrza będzie dostateczna; należy rozważyć ograniczenie aktywności na wolnym powietrzu; zanieczyszczenie powietrza stanowi zagrożenie dla zdrowia osób chorych, osób starszych, kobiet w ciąży oraz małych dzieci, na obszarze północnym i w Częstochowie jakość powietrza będzie umiarkowana.

W porze wieczornej, nocnej i porannej, jednogodzinne wartości stężeń pyłu zawieszonego mogą być bardzo wysokie i przekraczać poziom 150 μg/m3, a lokalnie również poziom 200 μg/m3.

Przypominamy, że wyniki pomiarów jakości powietrza z kilkunastu miejsc w powiecie pszczyńskim możecie na bieżąco sprawdzać na portalu pless.pl: www.pless.pl/monitoring-jakosci-powietrza-on-line-pszczyna

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA