Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 19 grudnia 2018
  • wyświetleń: 1076

Dwa kilometry nowej nawierzchni na ul. Orlej w gminie Pawłowice

Niemal 1,7 mln zł kosztował remont drogi powiatowej - ul. Orlej, przebiegającej przez Pniówek i Krzyżowice. Środki przekazała KWK Pniówek w ramach usuwania szkód górniczych.

ul. Orla · fot.


Zmodernizowany został odcinek od skrzyżowania z ul. Kruczą do skrzyżowania z ul. Zwycięstwa. Nowa nawierzchnia pojawiła się na długości 2 km, a prace objęły też odbudowę chodnika na długości ok. 200 mb (na odcinku od skrzyżowania z ul. Zwycięstwa do Gminnego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Krzyżowicach). Wykonawcą robót była firma Auto-Trans Asfalty Sp. z o.o. z Gierałtowic.

Ul. Orla jest drogą powiatową, ale finansowanie zadania w 100% zapewniła KWK Pniówek, która na w ramach usuwania szkód górniczych przekazała środki powiatowi pszczyńskiemu. Realizacją zadania zajął się Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie.

- To nie jedyne prace wykonywane na drogach powiatowych w ramach usuwania szkód górniczych za środki kopalni z Pawłowic. W tym roku kopalnia przekazała powiatowi także 2,1 mln zł na naprawienie szkody przy przepuście pod ul. Wyzwolenia w Pawłowicach na potoku Pawłówka. Za środki z kopalni realizujemy także dwa projekty: przebudowy ul. Wyzwolenia, a także ul. Wodzisławskiej w Pawłowicach. Łącznie KWK Pniówek tylko w tym roku przekazała na prace na drogach powiatowych ponad 3,8 mln zł - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA