Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 19 grudnia 2018
  • wyświetleń: 1883

W Kobiórze zakończono kolejny etap renowacji zbiorników

Jesienią zakończono kolejny etap renowacji zbiorników małej retencji przy ulicy Leśników w Kobiórze, polegający na remoncie grobli zbiornika środkowego.

Zbiornik, Kobiór, Leśników
W Kobiórze zakończono kolejny etap renowacji zbiorników małej retencji. · fot.


Jak informuje Urząd Gminy w Kobiórze, w ramach prac remontowych wyprofilowano skarpy i umocniono kiszką faszynową południowo-wschodni odcinek skarpy zbiornika na długości około 200 metrów.

- Prace przebiegały w niezwykle trudnych warunkach, ponieważ ze względu na duże zarybienie nie było możliwości całkowitego wypuszczenia wody ze zbiornika. Część robót, brodząc po pas w wodzie, wykonali nieodpłatnie członkowie kobiórskiego koła PZW - opisuje przedsięwzięcie urząd.

Był to już trzeci etap renowacji zbiorników realizowany przez firmę Zakład Usługowo-Handlowy Gąsior Kazimierz z Suszca. Roboty budowlane o wartości około 24.000 zł zostały sfinansowane ze środków Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych (10.500 zł), dotacji Polskiego Związku Wędkarskiego w Katowicach (5.000 zł) oraz środków własnych gminy.

W chwili obecnej trwa procedura uzyskania pozwolenia na użytkowanie.

new / pless.pl, źródło: UG Kobiór

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA