Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 26 grudnia 2018
  • wyświetleń: 6477

Budynek dawnego hotelu zostanie ocieplony za 300 tysięcy

Znajdujący się w Kobiórze przy ulicy Centralnej 57 budynek, w którym niegdyś mieścił się hotel robotniczy, całkowicie zmieni swój dotychczasowy wizerunek. Za ponad 300 tysięcy złotych przeprowadzona zostanie jego termomodernizacja.

Hotel, Kobiór, Centralna 57
Budynek dawnego hotelu przy ulicy Centralnej 57 w Kobiórze · fot.


Jak podaje Urząd Gminy, opracowano niezbędną dokumentację i wniosek o dofinansowanie ze środków unii europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 . Zakończono również postępowanie przetargowe i zawarto umowę z wykonawcą, który złożył najkorzystniejszą ofertę. Jest to firma Bartom Rafał Mroziewicz z Pszczyny, który zaoferował wykonanie tego zadania za kwotę około 303.000 złotych w terminie do 20 sierpnia 2019 roku.

Hotel, Kobiór, Centralna 57
Tak będzie prezentował się budynek po termomodernizacji. · fot.


W ramach inwestycji zostaną docieplone ściany, strop nad ostatnią kondygnacją oraz wymieniona stolarka okienna i drzwiowa. Zostaną również założone nowe rynny oraz instalacja odgromowa. Od strony stawu Pilok przygotowane ma zostać dodatkowe wejście z podjazdem dla osób niepełnosprawnych. Zostaną również zaprojektowane nowe miejsca parkingowe od strony południowej wraz objazdem zachodnim.

new / pless.pl, źródło: UG Kobiór

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA