Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 28 grudnia 2018
  • wyświetleń: 4105

Gminy zapłacą o ok. 75% więcej za energię elektryczną

Końcem listopada rozstrzygnięto przetarg na zakup energii elektrycznej na potrzeby oświetlenia ulicznego i wybranych obiektów na terenie gmin powiatu pszczyńskiego. Pomimo podjęcia przez samorządy decyzji o grupowym zakupie prądu, ceny wzrosną o ok. 75%.

Piotr Łapa z Urzędu Miejskiego w Pszczynie poinformował, że w wyniku rozstrzygniętego 26 listopada przetargu, cena energii wynosić będzie 358 zł/ MWh netto. Umowa z dostawcą, którym została firma PGE Obrót S.A. (która jako jedyna złożyła ofertę), będzie obowiązywać od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku i opiewa na łączną kwotę 7.508.902,25 zł.

Z kolei Urząd Gminy w Pawłowicach wyliczył, iż za energię potrzebną do oświetlenia ulic, instytucji publicznych, szkół, a także potrzebną do funkcjonowania np. oczyszczalni ścieków czy stacji uzdatniania wody i przepompowni, zapłaci o 868 tysięcy złotych więcej niż dotychczas.

- Przed podwyżką, sięgającą aż 76%, nie uchronił gminy nawet zbiorowy zakup (wspólnie z innymi gminami powiatu pszczyńskiego), który w latach ubiegłych pozwalał na oszczędności rzędu 0,5 mln zł - zakomunikował Urząd Gminy Pawłowice.

W skład grupy zakupowej wchodzą gminy: Pszczyna, Pawłowice, Goczałkowice-Zdrój, Miedźna, a także Powiat Pszczyński, GOK w Goczałkowicach-Zdroju, GZGK w Miedźnej, MPBP w Pszczynie, PORT Pszczyna, PUP Pszczyna, ARiPZP Sp. z o.o., PTBS Sp. z o.o. i PIK Sp. z o.o.

new, BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA