Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 28 grudnia 2018
  • wyświetleń: 3573

W Kobiórze pracownicy urzędu i policjanci będą sprawdzać paleniska

Smog to poważny problem w naszym regionie, a samorządy starają się ograniczyć zanieczyszczenie powietrza między innymi poprzez karanie osób, które palą niedozowlonym opałem lub nawet odpadami. W gminie Kobiór mieszkańców i przedsiębiorstwa będą kontrolować specjalne eko-patrole.

- W obecnym sezonie grzewczym powrócą "Eko-Patrole", czyli kontrole palenisk zarówno w domach jednorodzinnych jak i firmach - zapowiedział Urząd Gminy i dodał, że prowadzone będą one zgodnie z procedurami zapisanymi w Programie ochrony powietrza dla terenu województwa śląskiego mający na celu osiągnięcie poziomów dopuszczalnych substancji w powietrzu oraz pułapu stężenia ekspozycji oraz zapisami uchwały antysmogowej.

Kontrole przeprowadzają upoważnieni przez wójta pracownicy urzędu, ale możliwa jest również asysta policji. Kontrolowane są zarówno nieruchomości w trybie interwencyjnym (po zgłoszeniu podejrzenia palenia nieodpowiednimi materiałami), jak również inne nieruchomości na terenie całej gminy. Kontrolujący sprawdzają kotły, paleniska, stosowany opał, gospodarkę odpadami. W trakcie kontroli może być wymagane okazanie faktury i certyfikatu jakości węgla (obowiązkowe od listopada 2018r.) oraz przeglądu kominiarskiego.

W przypadku stwierdzenia potencjalnego naruszenia przepisów może być pobrany materiał dowodowy (popiół lub paliwo) do analizy oraz zastosowany mandat karny.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA