Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 24 grudnia 2018
  • wyświetleń: 1731

Przyjaciele z Klein Rönnau ze świąteczną wizytą w "Przystani"

Od 35 lat przedstawiciele Niemieckiego Czerwonego Krzyża z Klein Rönnau przed świętami Bożego Narodzenia odwiedzają wychowanków Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny "Przystań" w Pszczynie.

Przyjaciele z Klein Rönnau ze świąteczną wizytą w "Przystani" - 15-17.12.2018
Przyjaciele z Klein Rönnau ze świąteczną wizytą w "Przystani" - 15-17.12.2018 · fot.


W okresie przedświątecznym przedstawiciele Niemieckiego Czerwonego Krzyża i gminy Klein Rönnau odwiedzają pszczyńską placówkę opiekuńczo - wychowawczą. W tym roku do Pszczyny przyjechała grupa, której przewodzili: Dietrich Herms - burmistrz Klein Rönnau oraz Margrit Klopfenstein - szefowa oddziału Niemieckiego Czerwonego Krzyża, odpowiedzialnego za działalność charytatywną na rzecz dzieci i osób potrzebujących.

Przyjaciele z Klein Rönnau ze świąteczną wizytą w "Przystani" - 15-17.12.2018
Przyjaciele z Klein Rönnau ze świąteczną wizytą w "Przystani" - 15-17.12.2018 · fot.


Spotkanie wigilijne z niemieckimi przyjaciółmi odbyło się w sobotę, 15 grudnia w CWDiR "Przystań". Było łamanie się opłatkiem, składanie życzeń, tradycyjna wieczerza wigilijna, śpiewanie kolęd i prezenty, które goście z Klein Rönnau przywieźli wychowankom pszczyńskiej placówki. Tradycyjnie zaprosili także dzieci i młodzież na wakacje do swojej miejscowości w przyszłym roku. Wychowankowie domu dziecka odwdzięczyli się bożonarodzeniowym przedstawieniem i własnoręcznie wykonanymi upominkami.

klein Ronnau
Przyjaciele z Klein Rönnau ze świąteczną wizytą w Pszczynie · fot.


Niemiecką delegację w poniedziałek, 17 grudnia gościła w swoim gabinecie starosta Barbara Bandoła.

Kontakty z przedstawicielami Niemieckiego Czerwonego Krzyża z Klein Rönnau, zainicjowane przez nieżyjącego już pastora Rudolfa Barona trwają od 1983 roku. To właśnie wtedy oddział Niemieckiego Czerwonego Krzyża z Klein Rönnau otoczył opieką pszczyński dom dziecka, a pomoc i przyjaźń zapoczątkowana w czasie stanu wojennego trwa do dziś.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA