Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 22 grudnia 2018
  • wyświetleń: 2345

Radny prosi o wyczyszczenie cieków wodnych w Studzionce i Porębie

Łukasz Tetla, radny ze Studzionki złożył interpelację dotyczącą potoku Kanar w Studzionce oraz cieku wodnego wzdłuż ulicy Wodnej w Porębie. Jak tłumaczy, konieczne jest ich wyczyszczenie, aby w przyszłości nie dochodziło do zalewania znajdujących się w pobliży posesji.

Sesja Rady Miejskiej w Pszczynie - 13.12.2018
Radny Łukasz Tetla · fot.


- Zwracam się z prośbą do Pana Burmistrza o podjęcie działań które doprowadzą do wyczyszczenia potoku Kanar w Studzionce - zaapelował radny Łukasz Tetla do burmistrza Dariusza Skrobola.

Jak tłumaczy, potok ten biegnie przez całą miejscowość, parę lat temu został wyremontowany przez obecnego właściciela Regionalny Zarząd Gospodarki Wodne, co rozwiązało problem zalewnia posesji znajdujących się wzdłuż potoku. Jednak obecny właściciel - Wody Polskie - nie podejmuje żadnych działań zmierzających do wyczyszczenia Kanaru.

Potok Kanar w Studzionce
Potok Kanar w Studzionce · fot.


Radny ze Studzionki nakreślił w swojej interpelacji, że potok znów jest w opłakanym stanie, co podczas większych opadów deszczu doprowadzi znowu do zalewania posesji. - Mimo wielu pism mieszkańców oraz rady sołeckiej. Wody Polskie nie zrobiły nic w tej sprawie. W związku z powyższym proszę pana burmistrza o pomoc w naszej sprawie - napisał Łukasz Tetla w interpelacji.

Wskazał też inne miejsce, gdzie sytuacja jest podobna. To ciek wodny biegnący wzdłuż ulicy Wodnej w Porębie. - Rów ten po części znajduję się na gruntach prywatnych, gruntach których właścicielem jest gmina Pszczyna oraz na gruntach Wód Polskich. W związku z tym rów ten nie był nigdy wyczyszczony, co doprowadza do wielokrotnego zalewania posesji znajdujących się wzdłuż tego rowu podczas większych opadów deszczu, przez to mieszkańcy naszej gminy tracą swój dobytek i są narażeni na niebezpieczeństwo - opisuje sytuację radny.

Dodał, że mieszkańcy również wielokrotnie, lecz nieskutecznie interweniowali także w tej sprawie.

Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA