Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 28 grudnia 2018
  • 17 stycznia 2019
  • wyświetleń: 4810

Będzie spotkanie ws. zalewania ulicy Akacjowej w Jankowicach

Radny Rafał Wróbel złożył interpelację w sprawie przygotowania dokumentacji projektowej przebudowy rowu i kanału biegnącego od ulicy Akacjowej do rzeki Dokawy w Jankowicach. Zastępca burmistrza wyjaśnia, że jeden z projektów, który miał rozwiązać problem, został negatywnie zaopiniowany przez mieszkańców. Inny

Sesja Rady Miejskiej w Pszczynie - 20.12.2018
Radny Rafał Wróbel · fot.


- Podczas inwestycji przebudowy ulicy Złote Łany w Jankowicach do rowu przy ulicy Akacjowej została podłączona kanalizacja deszczowa ulicy Złote Łany, co zwiększyło znacznie ilość odprowadzanych wód deszczowych, a co za tym idzie posesje znajdujące się w ciągu ul. Akacjowej są zalewane notorycznie przy większych opadach deszczu - wyjaśnia swoją interpelację radny.

Radny Rafał Wróbel poprosił, żeby inwestycję zrealizować w 2019 roku.

Na początku stycznia wyjaśniania w tej sprawie udzieliła Barbara Sopot-Zembok. - W grudniu 2017 roku została wykonana dokumentacja projektowa przebudowy rowu przy ul. Akacjowej i rowu R-4 w Jankowicach. Dokumentacja ta została opracowana w oparciu o wykonaną w lipcu 2017 roku koncepcję odwodnienia ul. Akacjowej z uwzględnieniem odprowadzenia wód z kanalizacji deszczowej z ul. Złote Łany (Wariant II) - tłumaczy zastępca burmistrza Pszczyny. Dodaje, że na przełomie stycznia i lutego 2018 r. projekt został przedstawiony mieszkańcom Jankowic. - Negatywnie projekt zaopiniowali mieszkańcy ul. Złote Łany, wskazując na konieczność przebudowy rowu R-4 aż do wylotu w rzece Dokawa - napisała w odpowiedzi na interpelację.

I sesja Rady Miejskiej w Pszczynie - 22.11.2018
Zastępca burmistrza Pszczyny, Barbara Sopot-Zembok · fot.


Barbara Sopot-Zembok objaśnia w piśmie do radnego, iż z racji tego, że rów R-4 ma być odbiornikiem wód deszczowych z ul. Złote Łany (drogi powiatowej) koszt jego przebudowy musi być uzgodniony ze Starostwem Powiatowym w Pszczynie. - Zgodnie z powołaną wyżej koncepcją odwodnienie ul. Akacjowej według Wariantu I (bez rozdzielenia kanalizacji deszczowej z ul. Złote Łany) wymaga budowy podziemnego zbiornika retencyjnego wraz z przepompownią. Jest to rozwiązanie droższe - wspomina.

Zastępca burmistrza dodaje, że w styczniu zorganizowane zostanie spotkanie w celu omówienia dalszej współpracy Urzędu Miejskiego w Pszczynie i Starostwa Powiatowego w Pszczynie w sprawie ulicy Akacjowej.

Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA