Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 29 grudnia 2018
  • wyświetleń: 5269

Nowa poradnia leczenia uzależnień w Pszczynie

Ośrodek Psychoprofilaktyki Śląskiej Fundacji Błękitny Krzyż mieszczący się przy ul. Paderewskiego 3 w Pszczynie od stycznia będzie udzielał porad w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Śląska Fundacja Błękitny Krzyż
Nowa poradnia leczenia uzależnień w Pszczynie · fot.


Jest to Ośrodek, w którym mieści się Poradnia Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia. Tak naprawdę Poradnia funkcjonuje tam już od 2015 roku, jednak do tej pory jej działania były mocno ograniczone ze względu na brak finansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia. Od stycznia 2019 r. wachlarz usług poszerzy się i znacznie więcej osób, będzie mogło skorzystać z profesjonalnej pomocy terapeutów, psychologów oraz lekarza.

Śląska Fundacja Błękitny Krzyż ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w udzielaniu pomocy osobom uzależnionym i ich rodzinom. Poza poradnią w Pszczynie Fundacja prowadzi ośrodki w Żywcu, Czechowicach-Dziedzicach oraz Bielsku-Białej, gdzie również znajduje się oddział detoksykacyjny - czasem pobyt tam jest zalecany przed rozpoczęciem leczenia w ośrodku.

W Ośrodku Psychoprofilaktyki w Pszczynie można uzyskać pomoc w związku z nadużywaniem alkoholu, substancji psychoaktywnych (narkotyki, dopalacze), a także uzależnieniu od czynności: hazardu (zakłady bukmacherskie, lotto, automaty do gier, kasyna, zdrapki), pracy, zakupów, seksu (także pornografii), ćwiczeń fizycznych, zaburzeń odżywiania (kompulsywne odżywianie, bulimia, ortoreksja). Spotkania indywidualne i grupowe prowadzone są przez terapeutów uzależnień.

Błękitny Krzyż
Nowa poradnia leczenia uzależnień w Pszczynie · fot.


Istotną informacją jest to, że po pomoc do poradni zgłosić się mogą nie tylko osoby, które mają problem z uzależnieniem. Udzielamy pomocy również bliskim osób uzależnionych. Cierpienie wywołane uzależnieniem nie dotyczy tylko osób nadużywających, ale także osób z ich rodzin - rodziców, partnera i dzieci. Pozwól sobie pomóc i zmień swoje życie na lepsze.

Aby umówić się na wizytę w Ośrodku Psychoprofilaktyki należy skontaktować się z sekretariatem pod numerem tel. 32 210-42-92 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00).

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA