Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 1 stycznia 2019
  • 2 stycznia 2019
  • wyświetleń: 17148

W byłym budynku kurii w Kobiórze powstanie dom opieki społecznej

Okazały obiekt przy ul. Promnickiej w Kobiórze zostanie zagospodarowany. Do końca listopada tego roku ma powstać w nim dom opieki społecznej prowadzony przez Miasto Tychy, które jest właścicielem nieruchomości.

Obiekt przy ul. Promnickiej w Kobiórze · fot.


Urząd Miasta w Tychach ogłosił przetarg na adaptację obiektu przy ul. Promnickiej w Kobiórze na potrzeby domu opieki społecznej. Przedmiot umowy obejmuje przebudowę budynku wraz ze zmianą sposobu użytkowania obiektu, zagospodarowanie terenu wokół budynku oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie w oparciu o dokumentację projektową opracowaną przez Architektoniczne Biuro Projektów AB - PROJEKT sp. z o.o.

Do zadań wykonawcy należeć będzie m. in. wyburzenie części ścianek działowych i wykonanie nowych ścian działowych w celu uzyskania nowego układu funkcjonalnego obiektu; przebudowa schodów biegnących z I pietra na poddasze w celu dostosowania do warunków ppoż.; montaż windy oraz podnośnika hydraulicznego; konserwacja istniejących elementów drewnianych; korekta formy i lokalizacji bram wjazdowych; wykonanie miejsc parkingowych oraz małej architektury.

Otwarcie ofert nastąpi 14 stycznia. Na wykonanie zadania wykonawca będzie miał czas do 29 listopada.

Obiekt przy ul. Promnickiej w Kobiórze
Obiekt przy ul. Promnickiej w Kobiórze · fot.


Przypominamy, że we wrześniu 2017 roku arcybiskup Wiktor Skworc i Andrzej Dziuba - prezydent Tychów podpisali umowę notarialną dotyczącą nabycia od Archidiecezji Katowickiej Kościoła Rzymskokatolickiego nieruchomości położonej w Kobiórze na terenie o łącznej powierzchni 31 169 m2. Posiadłość składa się z czterech działek o łącznej powierzchni ponad 3,1 hektara oraz budynków na nich posadowionych. Tychy nabyły tę nieruchomość za kwotę 9.610.000 złotych.

- W Tychach brakuje miejsc dla osób wymagających opieki. Już teraz znaczna część osób starszych, które z uwagi na wiek i stan zdrowia nie mogą sprostać trudom życia codziennego, jest lokowana w innych miastach na terenie naszego województwa. Mamy świadomość, że w starzejącym się społeczeństwie potrzeby będą jeszcze większe, a zapotrzebowanie na zapewnienie całodobowej opieki osobom starszym i chorym będzie rosło - mówił wówczas Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Docelowo w nowym domu opieki społecznej ma znaleźć się miejsce dla co najmniej 80 osób.

Obiekt przy ul. Promnickiej w Kobiórze
Obiekt przy ul. Promnickiej w Kobiórze · fot.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA