Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 2 stycznia 2019
  • wyświetleń: 4187

OSP Rudziczka ma nowy samochód ratowniczo-gaśniczy

Końcem grudnia Ochotnicza Straż Pożarna w Rudziczce otrzymała fabrycznie nowy samochód ratowniczo-gaśniczy.

OSP Rudziczka ma nowy samochód ratowniczo-gaśniczy - 28.12.2018 · fot.


Od 28 grudnia do dyspozycji strażaków jest samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu MAN TGM 18.340 4x4 BB wykonany przez Firmę Moto-Truck z Kielc. Kabina przystosowana jest do przewozu sześciu osób. Wyposażenie samochodu stanowi sprzęt ze starego auta. Strażacy czekają jeszcze na nową drabinę trzyprzęsłową, kompresor oraz węże strażackie.

- Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do przygotowania tego dnia, ale przede wszystkim Wam Drodzy Mieszkańcy, że pomimo później pory byliście razem z nami, aby świętować ten historyczny dzień dla naszej OSP. Ten samochód jest dla Was, aby dbać o Wasze bezpieczeństwo, a dla nas jako strażaków, aby bezpiecznie dojechać do zdarzenia - napisał na Facebooku Jacek Szymanowski, Prezes Zarządu OSP Rudziczka.

Loading...


Zakup samochodu został sfinansowany ze środków Urzędu Gminy Suszec (404.955 zł), Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie za pośrednictwem KP PSP Pszczyna (300 tys. zł), Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach (50.000 zł), Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie (50.000 zł) oraz środków OSP (5000 zł).

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA