Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 6 stycznia 2019
  • wyświetleń: 339

Kto wymienia waluty w sieci i w jakim celu?

Materiał reklamowy partnera:

Większość krajów posiada własną walutę. Wiemy o tym wszyscy. Wiemy również o tym, że udając się w podróż zagraniczną musimy zabrać ze sobą pieniądze właśnie w obowiązującej w danym miejscu walucie.

silnet


W przeciwnym razie możemy spotkać się z bardzo wysokimi kursami, przez które stracimy sporo. Nie ma w tym nic dziwnego - kantory przy hotelach chętnie zarabiają na turystach. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest wymiana walut w internecie. Czy jednak podróżowanie to jedyna sytuacja, w której wymieniamy waluty w sieci? Kiedy warto to robić? Przekonajmy się.

Wymienianie w internecie po prostu się opłacaKażdy, kto choć raz wymieniał waluty wie doskonale, że na ich cenę wpływa nie tylko aktualny kurs, ale również spread czyli różnica pomiędzy kursem zakupu waluty a kursem sprzedaży. W kantorach internetowych jest on najniższy i często wynosi mniej niż jeden procent. Tymczasem tradycyjne kantory to spread w wysokości od 2 do 3 proc., zaś banki - nawet około 7 procent. Słowem, jest to po prostu tanie rozwiązanie. Potwierdzają to informacje jakie znajdziemy w artykule "Nie daj się złapać na wysokie kursy walut".

Idealne wyjście dla kredytobiorcówW dzisiejszych czasach wiele osób zmaga się z kredytem zaciągniętym w obcej walucie. Szczególnym problemem jest on dla osób, które posiadają kredyt w frankach szwajcarskich. Waluta ta bowiem znacznie podrożała co sprawiło, że miesięczne raty kredytu wzrosły do bardzo wysokich, obciążających kwot. Z tego właśnie powodu kredytobiorcy poszukują możliwości tańszego wymieniania walut. Kantory internetowe to miejsca, dzięki którym jest to możliwe. Osoby, które w ten sposób wymieniają waluty zgodnie twierdzą, że w skali roku oszczędności płynące z takiej metody wymiany walut są naprawdę spore. Słowem, jest to rozwiązanie, dzięki któremu tzw. "frankowicze" mogą nieco odetchnąć.

Biznesowe transakcje online - coraz popularniejszeKolejną grupą osób, które często muszą wymieniać waluty są przedsiębiorcy. Nic więc dziwnego, że oni również docenili kantory internetowe. W przypadku dużych transakcji i płatności kursy walut oznaczać mogą zarówno spore oszczędności, jak i poważne straty. Z tego powodu coraz więcej firm woli wymienić walutę za pośrednictwem kantoru internetowego niż swojego banku, w którym to spread wynosić może nawet ponad 7 procent. W przypadku przedsiębiorców niezwykle ważną zaletą jest również szybkość wymiany walut. Dzięki korzystaniu z usług kantorów internetowych pieniądze możemy bowiem wymienić i przesłać w ciągu zaledwie kilku chwil. Wymiana walut drogą internetową jest również rozwiązaniem bezpiecznym, ponieważ strony kantorów internetowych są obecnie zabezpieczane na wiele różnych sposobów.

silnet


Podsumowując, kantory internetowe stają się coraz popularniejsze i zaczynają wypierać tradycyjne metody wymiany walut zarówno w przypadku osób prywatnych, jak i firm. Nie ma w tym nic dziwnego - wymiana walut przez internet po prostu się opłaca. Jeśli więc do tej pory obawiałeś się wymieniać waluty przez internet - przełam się. To nie tylko bezpieczne, ale również szybkie i opłacalne.