Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 12 stycznia 2019
  • 14 stycznia 2019
  • wyświetleń: 5835

Policjanci sprawdzali czy kierowcy pili alkohol lub zażywali narkotyki

Sobotni poranek przywitał kierujących w całym kraju wzmożonymi kontrolami w ramach działań "Trzeźwość i narkotyki".

Działania te miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości i świadomości kierujących. Podczas działań, policjanci w ciągu kilku godzin skontrolowali ponad sześćdziesiąt tysięcy kierujących w samym tylko województwie śląskim. W ręce pszczyńskich mundurowych wpadło dwóch kierujących.

Działania prowadzone były w różnych częściach powiatu. W ręce mundurowych trafiło dwóch kierowców, z których jeden był pod wpływem alkoholu (prawie promil alkoholu oraz z cofniętymi uprawnieniami do kierowania pojazdami), a drugi po zażyciu środków odurzających.

Niestety, w ciągu całego tygodnia nie ma praktycznie sytuacji, aby funkcjonariusze nie zatrzymali innych kierujących pod wpływem alkoholu czy z sądowym zakazem kierowania pojazdami.

Przykładem tego może być trójka zatrzymanych ostatnio do kontroli kierowców.

W miniony poniedziałek, po godzinie 8.00, w miejscowości Wola na ul. Pszczyńskiej, w ręce mundurowych wpadł kierowca Nissana, który kierował pojazdem pomimo prawomocnego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. W środę, ze swoim prawem jazdy musiał pożegnać się kierujący samochodem marki Seat Cordoba, który miał w wydychanym powietrzu ponad promil alkoholu. Podczas niedzielnej służby policjanci wyeliminowali z ruchu kierowcę Opla Vectry. w jego przypadku urządzenie do badania stanu trzeźwości w wydychanym powietrzu wskazało ponad półtora promila.

new, BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA