Wesele Pszczyna Wesele Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 28 stycznia 2019
  • wyświetleń: 4270

Powiat pszczyński na targach w Berlinie

Międzynarodowe Targi Gospodarki Żywnościowej, Rolnictwa i Ogrodnictwa znane jako Grüne Woche to jedno z największych na świecie wydarzeń promujących regionalne produkty i artykuły ekologiczne. W tym roku wśród ponad 1700 wystawców znalazło się stoisko powiatu pszczyńskiego.

Powiat pszczyński na międzynarodowych targach w Berlinie · fot.


Grüne Woche to cykliczna impreza odbywająca się od 1926 roku. Podczas wydarzenia wystawcy z całego świata mają okazje zaprezentować szeroką ofertę m.in. artykułów spożywczych, delikatesowych, ekologicznych czy regionalnych, a także maszyny i narzędzia rolnicze. Promowane są także walory turystyczne poszczególnych terenów. To idealna okazja, by zachęcić turystów do odwiedzania i poznawania dziedzictwa kulinarnego i kulturowego różnych krajów. Wydarzeniu towarzyszą liczne konferencje, wykłady i panele dyskusyjne z udziałem międzynarodowych specjalistów.

Regionalne specjały oraz walory turystyczne ziemi pszczyńskiej prezentowane były 19 i 20 stycznia - Razem z Agencją Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej zaproszenie do udziału w targach otrzymaliśmy od naszego partnerskiego powiatu Anhalt-Bitterfeld, który również prezentował się na tym wydarzeniu. Dzięki temu mieliśmy okazję pokazać jak piękna i różnorodna jest ziemia pszczyńska. Nasze stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem turystów - podkreśla starosta Barbara Bandoła.

W tym roku ponad 115 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni terenów targowych Messe Berlin zajęło ponad 1700 wystawców z 65 krajów. Szacuje się, że wydarzenie odbywające się od 18 do 27 stycznia odwiedzi nawet 400 tysięcy turystów.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA